Bir can 6 bin 500 TL değerinde

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş'ta yaşamını yitiren İsmail Karabıyık’ın şüpheli bir şekilde öldüğü iddia edilmişti. Olayla ilgili soruşturma yürüten polis ekipleri, kıraathanecinin cinayete kurban gittiğini belirledi. Emniyete getirilen katil zanlısı burada suçunu itiraf etti. Zanlı, öldürdüğü kişiden 6 bin 500 lira borç aldığını, ödeyemediği için cinayeti işlediğini öne sürdü.

İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde kıraathane işletmecisi İsmail Karabıyık’ı tabancayla vurarak öldüren şüpheli Mehmet S. polis tarafından yakalandı. Suçunu itiraf eden şüpheli öldürdüğü kişiden 6 bin 500 lira borç aldığını, ödeyemediği için cinayeti işlediğini ileri sürdü.

yeni-proje-1-001.jpg

ÖDEYEMEYİNCE ARALARI BOZULMUŞ

Olayı Mehmet S'nin gerçekleştirdiğini belirleyen ekipler, şüpheliyi Ataşehir'de, olayda kullanıldığı değerlendirilen kurusıkıdan dönüştürülmüş tabancayla yakaladı. Şüpheli Mehmet S., işlediği cinayeti emniyette itiraf etti. Bir süre önce İsmail Karabıyık’tan 6 bin 500 lira borç para aldığını söyleyen şüpheli, ödeyemeyince aralarının bozulduğunu anlattı.

yeni-proje-2.jpg

İsmail Karabıyık’ın ısrarla borcunu istemesi üzerine onu öldürmeye karar verdiğini anlatan Mehmet S., olay günü cinayet işlemek için Beşiktaş’a gittiğini belirtti. Olay günü dükkandan içeri girer girmez hiçbir şey söylemeden silahını ateşlediğini anlatan şüpheli, daha sonra olay yerinden yaya olarak kaçtı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.