CHP'li İlgezdi'den AKM'ye eleştiri: Kendi sanatçısına yaptığı muamele kabul edilemez

CHP'li İlgezdi'den AKM'ye eleştiri: Kendi sanatçısına yaptığı muamele kabul edilemez

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, İstanbul’da yeniden yapılan AKM çalışanların otopark sorununun devam ettiğini belirterek, “Günlük 65 lira olan otopark için sanatçılara ve çalışanlara yeterince yer ayırmayan yönetim, sanatçıları mağdur etmeye devam ediyor. AKM yönetiminin kendi sanatçısına, çalışanına yaptığı muamele kabul edilemez” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) otopark sorununa ilişkin bugün yazılı bir açıklama yaptı. İlgezdi, aralık ayında konuyu gündeme getirdikten sonra otoparkta çalışanlara yer ayrıldığını anımsattı. "Aralık başına kadar sanatçılara ve çalışanlara hiç yer ayrılmamıştı. Konuyu Meclis’e taşıdıktan sonra AKM yönetimi sınırlı sayıda bir yer ayırdı ancak hala yeterli değil. Sanatçısının otopark sorununu çözmekten aciz bir yönetim var" diyen İlgezdi’nin açıklaması şöyle:

'KENDİ SANATÇISINA, ÇALIŞANINA YAPTIĞI MUAMELE KABUL EDİLEMEZ'

"Günlük 65 lira olan otopark için sanatçılara ve çalışanlara yeterince yer ayırmayan yönetim, sanatçıları mağdur etmeye devam ediyor.

Toplam 75 araçlık kontenjan kurumlara ayrı ayrı tanımlandığı için birçok sanatçı otoparkı yine parayla kullanabiliyor. Oysa çözmek isteyene çözüm basit. Araç kontenjanını 100’e çıkartıp tüm sanatçı ve çalışanların plakalarını tanımladıkları anda sorun ortadan kalkıyor. Çünkü aynı anda opera, tiyatro veya korolar otoparkı kullanmıyor. Kimin provası ya da temsili varsa o ekip geliyor.

Bir sanatçı üzerine zimmetli enstrümanı taşımak için, dans provasından çıkan bir sanatçı hasta olmamak için AKM’nin otoparkını kullanmak zorunda. Bu insanlar müşterileri değil sanatçı. AKM yönetiminin kendi sanatçısına, çalışanına yaptığı muamele kabul edilemez."

'ANKARA’DAKİ CSO OTOPARKINDA DA AYNI SORUN VAR'

İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bir diğer kurum olan, Ankara’daki yeni CSO binasının otoparkında da aynı sorunun devam ettiğini belirtti. Üç katlı otoparkta 180 araçlık en dip köşenin sanatçılara ayrıldığını kaydeden İlgezdi, "CSO binasında halihazırda Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu, Devlet Klasik Türk Müziği Topluluğu, Devlet Çok Sesli Korosu, Devlet Türk Dünyası Müzik Topluluğu’na bağlı görevli ve sanatçılar çalışıyor. Siz, bu birimlerdeki sanatçıları otoparkın -3 katına layık görüyorsunuz. 180’den fazla personel gelirse de para talep ediyorsunuz. 181’inci personel cezalandırılarak günlük 30 lira para vermek zorunda kalıyor" dedi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN