Çocuklar MİT'i resmedip mektup yazdı: Merhaba ajan amcalarım

Çocuklar MİT'i resmedip mektup yazdı: Merhaba ajan amcalarım

Yurdun dört bir yanından çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Milli İstihbarat Teşkilatı'na resim ve mektuplar gönderdi. Bir çocuk mektuba adını yazmayarak "Teşkilat sizi bulur" derken başka bir çocuk ise mektubuna "Merhaba ajan amcalarım" diye başladı. Hiç gizli ajan görmediğini belirten çocuklar mektuplarında MİT'e olan güvenlerini ifade etti. MİT Başkanı İbrahim Kalın ise mektup yazarak çocuklara teşekkür etti ve bayramlarını kutladı.

Türkiye'nin dört bir yanından 5-14 yaş arası çocuklar, kendi gözlerinden Milli İstihbarat Teşkilatı'nı (MİT) resimler ve mektuplarla anlattı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104'üncü yıl dönümünde çocuklar duygu ve düşüncelerini aktardığı mektuplarda teşkilata olan güvenlerinden bahsetti.

MİT, çocukların gönderdiği 15 mektup ve 25 resmi internet sitesinde yayımladı.

9113553.jpg

'ÜLKEYİ KURTARAN ATATÜRK KORUYAN İSE TEŞKİLATTIR'

Teşkilat çalışanlarını çok sevdiğini ve TRT'de yayınlanan "Teşkilat" adlı diziyi takip ettiğini belirten bir çocuk mektubunda, "Teşkilat çalışanları devletimiz için çalışıyor. Türk istihbaratı, bizi düşmanlardan koruyan sizlersiniz. Bayrağımız için savaşanlar var. Atatürk 23 Nisan'ı çocuklara armağan etti. Bu ülkeyi kurtaran Atatürk, koruyan ise Teşkilattır. Güvenliğimiz için çalışan ajanları filmlerde izliyorum. Büyüdüğümde ben de sizin gibi kahraman olmak istiyorum." ifadelerine yer verdi.

9113551.jpg

'HİÇ GİZLİ AJAN GÖRMEDİM'

Minik Asel ise "Bal Arısı" başlıklı mektubunda, "Bal arıları yaratılış özü itibariyle çalışkan, üretken ve kovanına sadık hayvanlardır. Dışarıdan gelecek tehditlere karşı kovanı canı pahasına korurlar. Kovan benim gözümde yaşadığımız ülkeyi, ana merkezi sistemi temsil ediyor. Arılar ise gizli ajanları temsil ediyor. Her yere gidebilen arıların bin bir emekle çabayla harcadıkları emek vererek yaptıkları bal ise istihbarat bilgi akışını hayal dünyamda yansıtıyor." dedi.

9113554.jpg

Demir ise mektubunda, "Hiç gizli ajan görmedim. Belki ilerde Cumhurbaşkanı olursam görürüm. Bana yaptıkları gizli işleri anlatırlar." ifadelerini kullandı.

9113553-001.jpg

'MERHABA AJAN AMCALARIM'

Mektubuna "Merhaba ajan amcalarım" ifadesiyle başlayan Hikmet isimli çocuk ise, "Ben televizyonlarda izliyorum. İsrail çocukları öldürüyor. Siz çocuklara yardım edemez misiniz? Yardım edemezseniz çok üzülürüm. Ben babama dua ederken size de ediyorum." dedi.

9114336.jpg

'ALLAHIM GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE GÜÇ VER'

Zeynep adlı çocuk ise mektubunda, "Her hafta Teşkilat dizisini izliyorum. Ve oradaki abilerin bizler için neler yaptıklarını görüyorum. Ama her pazar babam ile kavga ediyoruz. Dizinin sonunu izleyemiyorum. Lütfen babama söyleyin, dizinin tamamını izlemem için izin versin. Her akşam yatmadan önce dua ediyoruz, etmezsek kabus görüyorum. 'Allahım, vatanımızı savunan güvenlik güçlerimize güç, kudret ver. Amin!'" ifadelerini kaydetti.

9114333.jpg

KALIN'DAN ÇOCUKLARA TEŞEKKÜR

MİT Başkanı İbrahim Kalın da çocuklara bir mektupla yanıt verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Kalın, bu özel gün için gönderilen mektup ve resimleri çok beğendiğini, resimlerin harika olduklarını, mektuplarda çok güzel ifadeler bulunduğunu ifade etti.

9114337.jpg

Kalın, mektubuna şu ifadeleri yazdı:

"Bizi, ülkemizi ve teşkilatımızı çok güzel anlatmışsın. Seni tebrik ediyorum. Senin bu zekan, yeteneğin ve heyecanın beni ve teşkilatta çalışan arkadaşlarımı da mutlu ediyor. Mektubunda, bize güvendiğini söylüyorsun buna özel olarak sevindiğimi belirtmek istiyorum. Zira senin bize güvenmen demek işimizi doğru yaptığımız anlamına geliyor. Senin ve arkadaşlarının Milli İstihbarat Teşkilatına güvenmesi demek bizim işimize daha iyi, daha güçlü, daha etkin ve daha büyük bir heyecanla yapmamızı sağlıyor.

9114339.jpg

Ben ve teşkilatta çalışan tüm arkadaşlarım senin, anne ve babanın, ailenin, arkadaşlarının, okulunun, köyünün, şehrinin ve ülkemizin güvenliği için buradayız. Ülkemizi her türlü tehlikeye karşı korumak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu kutsal görevi yerine getirirken senden böyle güzel mektuplar, resimler, şiirler ve yeni fikirler almak çok güzel."

9114338.jpg

Ülke güvende olduğunda bölgenin de güvende olduğunu aktaran Kalın, ülkeyi güvende yapmak için bölgeyi ve dünyayı da güvenli bir yer yapmak zorunda olunduğunu belirterek şöyle devam etti:

"O yüzden senin de tahmin ettiğin gibi dünyanın her yerinde ülkemiz, milletimiz, kardeşlerimiz ve dostlarımız için çalışıyoruz. Teşkilatımızın mottosunu biliyorsun, değil mi? Vatan için her an her yerde. Bizler dünyanın en güzel vatanında yaşıyoruz, onu her an, her yerde korumak için hep birlikte çalışıyoruz. Sen de bu faaliyetin bir parçasısın, biliyor musun?

9113548.jpg

Nasıl diye merak ediyorsun. Aramızda kalması şartıyla seninle bir sırrı paylaşayım. Sen derslerinde başarılı olduğunda, arkadaşına yardım ettiğinde, küçüklerine sevgi, büyüklerine saygı duyduğunda, anneni babanı mutlu ettiğinde, odanı temiz tuttuğunda, ödevlerini yaptığında, hayvanlara asla kötü davranmadığında, kocaman dünyamız ve upuzun tarihimiz hakkında her gün yeni bir bilgi edindiğinde, iyi bir kitap okuduğunda, güzel yazı yazdığında, resim yapmayı ve müzik aleti çalmayı öğrendiğinde, yeni fikirler ve projeler geliştirdiğinde, göğe bakıp hayal kurduğunda... ülkemizin ve dünyamızın geleceğine çok önemli katkılar sunuyorsun. Nasıl sen bize güveniyor ve bizimle gurur duyuyorsan biz de senin bu güzel faaliyetlerinle gurur duyuyor, sana inanıyor ve güveniyoruz."

9113549.jpg

23 Nisan'ın tarihte çok özel bir gün olduğunu, Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm çocuklara armağan ettiği bir bayram ve dünyada çocuklara adanmış tek bayram olduğunu ifade eden Kalın, mektubunu şu sözlerle tamamladı:

"Çok özel, çok güzel bir bayram. Bu özel gün hepimizin ama en çok da senin. Bugünün hakkını ver tadını çıkar anlamını düşün ve tebessüm et.

9113550.jpg

Gazi Meclisimizin kuruluşunun 104. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum. Devletimizin kurulmasında ve vatanımızın korunmasında emeği geçen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Daha nice 23 Nisan'lara sevgi sağlık heyecan mutluluk ve başarıyla kavuşmayı diliyorum. Kendine inan, ülkene güven ve hepimizi gururlandır."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN