Davutoğlu'ndan rezerv alan yasasına tepki: Çünkü orası kupon arazi, oralarda rant var

Hatay'ın Antakya ve Defne ilçelerinde 207 hektarlık büyüklüğe sahip alan, rezerv yapı bölgesi olarak ilan edildi. Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu, rezerv alan yasasına tepki göstererek, “Hazine arazilerini talan ettikleri yetmedi. Şimdi vatandaşa diyorlar ki senin bu bölgeni ben rezerv alan ilan ediyorum. İstimlak ediyorum. Evden çıkacaksın. Ben sana başka bir yerden vereceğim. Çünkü orası kupon arazi oralarda rant var.” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkımı yaşayan Hatay’ın Antakya ve Defne ilçelerinde 207 hektarlık büyüklüğe sahip alan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından rezerv bölge ilan edildi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Sakarya 2’inci Olağan Kongresi'nde rezerv alan yasasına tepki göstererek, “Hazine arazilerini talan ettikleri yetmedi. Şimdi vatandaşa diyorlar ki senin bu bölgeni ben rezerv alan ilan ediyorum. İstimlak ediyorum. Evden çıkacaksın. Ben sana başka bir yerden vereceğim. Çünkü orası kupon arazi oralarda rant var.” diye konuştu.

Gelecek Partisi Sakarya 2’inci Olağan Kongresine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile partisinin il ve ilçe örgütleri katıldı.

Rezerv alan yasasına da tepki gösteren Davutoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Yeni yasa çıktı, arkadaşlarımız direndiler, uyardılar söz dinlemedi iktidar. Ne yasası biliyor musun? Rezerv Alan Yasası. Kentsel dönüşüm için rezerv alanlar. Ne demek rezerv alan? Kentsel dönüşüm için ve diğer projeler için belli alanları rezerv tutuyorsun. Bu genellikle boş alanlarda olurdu. Şimdi yeni çıkan yasayla rezerv alan için istimlak hakkı verildi. Hazine arazilerini talan ettikleri yetmedi. Şimdi vatandaşa diyorlar ki senin bu bölgeni ben rezerv alan ilan ediyorum, istimlak ediyorum. Evden çıkacaksın, ben sana başka bir yerden vereceğim. Çünkü orası kupon arazi, oralarda rant var. Bunlar bunun hesabını nasıl verecekler bilemiyorum. İşte Sakarya'da 4 yıl önce bunun için sesimizi yükseltmiştik. Yapmayın diye bunun için seslenmiştik. Bana olan şahsi öfkeleri dolayısıyla bir üniversiteyi kapattılar. Şimdi göreceksiniz orayı rezerv alan ilan edip ranta açmaya çalışacaklar.”

"GAZZE DÜŞTÜ, GAZZE YANIYOR"

İsrail’in Filistin’e yönelik katliamları üzerinden hükümete yüklenen Davutoğlu, "Biz gidersek Gazze düşer, biz gidersek Saraybosna düşer. Biz gidersek Semerkant düşer dediler. Birçok şey söylediler. Gazze düştü, Gazze yanıyor. Ve bugün iktidarda olanlar o Gazze’ye saldıranlara 263, o zaman ki rakam şimdi 300’e yaklaştı. 300 gemi. Buradan Hendek’e kadar gemi konvoyuyla İsrail askerine yakıt, İsrail askerine demir çelik, İsrail askerine gıda gönderenler millet ve Allah önünde hesap veremeyecekler.” ifadesini kullandı.

"KYK YURTLARINDAKİ ASANSÖRLERİ BİLE TAMİR ETMEKTEN ACİZSİNİZ"

Davutoğlu, KYK yurtlarındaki asansör arızalarına değinerek, "KYK yurtlarındaki asansörleri bile tamir etmekten acizsiniz. KYK yurtlarında gençler asansörde ölüyor, intihar ediyor. Ankara'da, İstanbul'da lüks mekanlarda sefa sürüyorsanız dava şehri Sakarya'dan sesleniyorum; sonunuz yakındır. Allah da millet de bu istismara izin vermez.’’ diye konuştu.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN