Deprem oldu sanıp fırladılar, gizemli olayın sırrı ise çözülemedi! Polis ekipleri bile ne olduğunu anlamadı

4 katlı bir binanın giriş katındaki dairede patlama meydana geldi. 1 kişinin yaralandığı patlamanın şiddetiyle dairenin bazı duvarları yıkıldı. Olay yerine gelen polis, sağlık ve doğal gaz ekipleri, patlamanın nedenini tespit edemedi. İşte detaylar...

Afyonkarahisar'ın merkez ilçesine bağlı Yarenler Mahallesi'nde 4 katlı bir binanın giriş katındaki dairede, 24 Ağustos 2023 Perşembe günü akşam saatlerinde patlama meydana geldi.

afyonkarahisarda-esrarengiz-patlama-3.jpg

PATLAMANIN NEDENİ BULUNAMADI

Çevredeki binalarda deprem etkisi oluşturan patlamanın ardından bölgeye çok sayıda polis, sağlık ve doğal gaz şirketi ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen ekipler patlamada yaralanan evdeki G.P.'yi ambulans ile hastaneye kaldırdı.

Ardından eve giren ekipler, patlamanın neden kaynaklandığını belirlemek için inceleme yaptı. İlk verilere göre patlamanın doğal gaz kaynaklı olmadığı tespit edilirken, bölgeye gelen olay yeri inceleme ekipleri ve bomba imha uzmanları ise detaylı inceleme başlattı.

afyonkarahisarda-esrarengiz-patlama-1.jpg

"TABANDAN ÇOK ŞİDDETLİ SARSINTI GELDİ"

Patlamada oda duvarlarının yıkıldığı görüldü. Evdeki kafes içerisinde bulunan 3 muhabbet kuşu ise şans eseri zarar görmedi.

Patlamanın yaşandığı binanın yanındaki binada oturan Muammer Çok, "Ben balkonda duruyordum, birden bir patlama duydum. Patlamanın olduğu taraftan duman geldi. Apartmandakiler bağırarak çıktılar, tabandan çok şiddetli bir sarsıntı geldi" dedi.

afyonkarahisarda-esrarengiz-patlama-4.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN