DEVA Partisi'nden iktidara eğitim politikaları tepkisi

DEVA Partisi'nden iktidara eğitim politikaları tepkisi

Deprem bölgesindeki öğretmenlerin ihtiyaçlarına dikkat çeken DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen deprem bölgesi için uyardı. Ergen, “Eğitim-öğretim sürecini boşluğa terk edersek toplum olarak negatif döngüye gireriz. Pandeminin akabinde deprem bölgesinde oluşabilecek bir girdap, tüm ülkeyi içerisine çekecektir. O yüzden eğitim-öğretim sürecindeki çalışma koşullarını Millî Eğitim Bakanlığı derhal ciddiye almalıdır” dedi

DEVA Partisi Eğitim Politikaları Başkanı Mustafa Ergen, hükümeti eğitim politikaları üzerinden eleştirerek deprem bölgesi için uyarılarda bulundu. Deprem bölgesindeki öğretmenlerin ihtiyaçlarına dikkat çeken DEVA Partili Ergen, yaptığı açıklamada “Eğitim-öğretim sürecini boşluğa terk edersek toplum olarak negatif döngüye gireriz. Pandeminin akabinde deprem bölgesinde oluşabilecek bir girdap, tüm ülkeyi içerisine çekecektir. O yüzden eğitim-öğretim sürecindeki çalışma koşullarını Millî Eğitim Bakanlığı derhal ciddiye almalıdır” dedi.

'SAYISAL VERİLER ARTIK PROBLEM OLMAMALI'

Ergen’in açıklaması şöyle: “İstatistik tutarak eğitim sürecini yapılandıramayız. ‘Şu kadar öğrenci, bu kadar öğretmen var’ gibi sayısal veriler bu noktada problemimiz olmamalı. Asıl odak noktamız; eğitimcilerimize barınacak yer ve psikolojik destek sağlamaktır. Maddi destek sunmaktır. İsteyen öğretmen ve okul yöneticilerimizin tayinlerinin, 6785 Sayılı Yer Değiştirme kanununa göre gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Eğitim çalışanlarının barınma, beslenme, temizlik gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmalıdır.

'TÜM ÜLKEYİ İÇERİSİNE ÇEKECEKEBİLİR'

Okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin konforu, öğrencilere yansıyacaktır. Geceleri arabalarında uyuyan, fiziksel ihtiyaçlarını görev yaptıkları okullarda sabahları ailecek gideren ve banyolarını iş arkadaşlarında yapan öğretmenlerimiz var. Eğitim-öğretim sürecini boşluğa terk edersek toplum olarak negatif döngüye gireriz. Pandeminin akabinde deprem bölgesinde oluşabilecek bir girdap, tüm ülkeyi içerisine çekecektir. O yüzden eğitim-öğretim sürecindeki çalışma koşullarını Millî Eğitim Bakanlığı derhal ciddiye almalıdır.

'HASTA ÖĞRETMENLERİN TAYİN İSTEKLERİ REDDEDİLDİ'

Deprem bölgesinde kanser, böbrek yetmezliği gibi ağır hastalıklar nedeniyle tedavi alan öğretmenlerin tayin istekleri reddedildi. Zaten psikolojik travmalarla boğuşan öğretmenlerin bir de fiziksel rahatsızlıklarını görmezden gelmeye kimsenin hakkı yok. Çözüm odaklı hareket edilmeli.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN