Düğün salonunda dehşet anları! Damada kurşun yağdırdı

Diyarbakır'da, düğün salonunda yaşanan dehşet anları anbean kaydedildi. Selahattin Aktaş isimli saldırgan damat A.E.'ye 8 el kurşun sıktı. 10 yaşındaki E.K. da seken kurşunla bacağından yaralandı. Damat A.E.'nin durumunun ağır olduğu öğrenilirken, saldırgan oluşturulan özel ekibin çalışmasıyla olaydan 5 saat sonra yakalandı.

Kayapınar ilçesi Gaziler semtinde bulunan bir düğün salonunda, dün akşam saatlerinde; damat A.E., gelin ile birlikte salona girdiği sırada şüpheli S.E., belinden çıkardığı tabancayı art arda ateşledi.

Davetliler panikle sağa sola kaçışırken, 8 kurşunun isabet ettiği damat A.E. ile düğüne katılanlar arasında yer alan 10 yaşında E.K. da seken kurşunun isabet etmesiyle bacağından yaralandı.

rttt.jpg

Zanlı Selahattin Aktaş, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nce oluşturulan özel ekibin çalışmasıyla olaydan 5 saat sonra yakalandı. Saklandığı arkadaşının evinde yakalanan Aktaş'ın üzerinden saldırıda kullandığı tahmin edilen tabanca da ele geçirildi.

GELİN İLE EVLENME İSTEĞİ KABUL EDİLMEMİŞ

Olayla ilgili yapılan araştırmada ise Aktaş’ın yaklaşık 1 yıl önce akrabası da olan gelin ile evlenmek istediği ancak olumsuz yanıt aldığı öğrenildi. Saldırıyı bu nedenle düzenlediği öne sürülen Aktaş, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

565.jpg

DAMADIN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

Bu arada aldığı kurşun yaralarıyla kaldırıldığı hastanede ameliyata alınan damat A.E.'nin hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi. Soruşturma sürdürülüyor.

56555.jpg

Bu arada güvenlik kamera kayıtlarında saldırganın düğün salonuna giriş ve çıkışı da görüntülendi. Saldırının ardından S.A., elinde tabanca ile koşarak salondan uzaklaşmaya çalışırken, kısa süre sonra davetlilerin peşinden koştukları görüldü.

Saldırının ardından yaralı damadın, davetliler tarafından taşınarak salondan çıkarılıp hastaneye götürüldüğü kayıtlarda yer aldı.