Erdoğan: Aramıza katılacak dostlarımızla destan yazacağız

Erdoğan: Aramıza katılacak dostlarımızla destan yazacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısındaki konuşmasında parti teşkilatlarına 'hızlı çalışma' talimatı verdi. Konuşmasında Millet İttifakı'na da yüklenen Erdoğan, depremin muhalefetin gündeminde yer almadığını söyledi. Öte yandan Cumhur İttifakı'nın genişleyeceğinin sinyalini veren Erdoğan, "14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız" dedi.

14 Mayıs'ta seçim yapılacağına dair karara dün imza atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu. Partililere 'hızlı çalışma' talimatı veren Erdoğan, seçim kampanyasının deprem felaketi nedeniyle müziksiz yapılacağını söyledi. Öte yandan AK Parti teşkilatlarına 'seçim sandıkta kazanılır' diyerek talimat veren Erdoğan, sandıkların güvenliği için çalışmalar yapılacağını söyledi.

Öte yandan Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın genişleyeceği yönünde sinyal de verdi ve "14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız" dedi.

'DEPREM BUNLARIN GÜNDEMİNDE YER ALMIYOR'

Konuşmasında Millet İttifakı'nın gündeminde depremin olmadığını söyleyen Erdoğan, "İşe 6'lı başlayan artık 8'li mi 10'lu mu olduğu belli olmayan ittifakın yayınladığı bildiri bile ülkeyi nereye getirmek istediklerinin ispatıdır. Bu koasliyonun gündeminde ülkenin ve milletin hiçbir meselesi yoktur. Ne deprem, ne depremzedelerin sızıları ne de deprem yaralarının sarılması ihtiyacı bunların gündeminde yer almıyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Masanın altını üstüne getirme pahasına Bay Bay Kemal'i cumhurbaşkanı adayı gösteren bu koalisyonun gündeminde milletin hiçbir sorunu, sıkıntısı yoktur. Küresel ve bölgesel krizlerin giderilmesine dair bir proje bunların gündeminde yer almıyor. Sınırlarımızı tehdit edecek, birlik ve beraberliğimize göz dikmek için azan terör örgütlerine karşı mücadele bunların gündeminde yer almıyor. Bunların gündeminde sadece siyasi ihtiras var. Milli birlikte ve beraberliğimizi bozmak var. 6'lı koalisyonun, güçlendirilmiş parlamenter sistem diye başladığı yolculuk, önce kumar masasına, sonra at pazarlığı gibi cumhurbaşkanlığı adaylığına ve milletvekili takasına döndü. Böyle entrikayı, ne TV'de ne sinemada ne de romanlarda bulursunuz.

'BU SEÇİMDE DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ'

Türkiye Türk demokrasisi, milletimiz böyle hazin bir tabloyu hak etmiyor. Milletimizi, böyle şekli bozuk koalisyonun insafına terk edemeyiz. Türkiye Yüzyılı'nı yükseltmek için hızlandığımız bir dönemde böyle bir faciaya izin veremeyiz. Kadınlarımızla ve gençlerimizle paylaştığımız, umutların, bir avuç muhteris yüzünden elimizden kayıp gitmesine göz yumamayız. Türkiye'nin ışığını söndürmek, nefesini kesmek isteyenlere zafer çığlığı attıramayız. Yeniden birlik ve beraberlik ikliminde kucaklaştığımız kardeşlerimizin yüreklerinde sızı bırakamayız. Bu seçimde daha çok çalışacağız. Aksi takdirde büyük bir vebalin altında kalırız.

'HIZLI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTMENİZİ BEKLİYORUZ'

Dün imzalayarak Resmi Gazete'de yayımladığımız seçimlerin yenilmesinin kararının ardından YSK seçim takvimini oluşturmaya başladı. Depremin kırkı çıkmadan genel merkezler önünde vur patlasın çal oynasın aday kutlaması yapanlar gibi olmayacağız.

Türkiye için hemen şimdi diyerek 20 yıllık eser ve hizmet alt yapımızın üzerine bina edeceğimiz projelerimizi anlatacağız. Ülkemizin tamamını kalkındırma hedeflerimizi anlatacağız.

Sizlerden her konuda genel merkezimizle yakın iş birliği içinde hızlı bir çalışma yürütmenizi bekliyoruz. Tek bir an bile kaybetmeden her an sahada olmalıyız. Seçim çalışması hayatın içinde yapılır ama unutmayınız seçim sandıkta kazanılır. Bunun için sandıklara sıkı şekilde sahip çıkacak kaçağa göçeğe izin vermeyen güçlü bir organizasyon kuracağız.

AK Parti'nin 16. seçim zaferinin altında inşallah sizlerin imzası olacak.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (17)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
17 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN