İBB burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İBB burs ne zaman yatmaya başlayacak?

İBB burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İBB burs ne zaman yatmaya başlayacak?

İBB burs başvurusu yapan birçok kişi burs sonuçları hakkında araştırmalarına devam ediyor. İBB burs sonuçları ne zaman açıklanacak? sorularının yanıtı araştırılıyor. İşte İBB burs sonuçları hakkında merak edilenler…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere verilen burs ücretlerinin ne zaman yatırılacak merak ediliyor. Yeni eğitim öğretim dönemi devam ederken öğrencilerde burs başvuruları hakkında araştırmalarını hızlandırdı. İBB tarafından verilecek olan bursların ne zaman yatırılacağı ise en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte İBB burs sonuçları hakkında merak edilenler…

İBB BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İBB burs başvuru sonuçları hakkında araştırmalar devam ederken konu hakkında henüz resmi bir açıklama yayınlanmadı. 2021 yılında burs başvuru sonuçları Kasım ayı içerisinde öğrencilerin erişimine açıldı. 2022 yılında da aynı tarihler arasında burs başvuru sonuçlarını açıklanacağı düşünülüyor. Burs başvuru sonuçlarını görüntülemek isteyen öğrenciler gencuniversiteli.ibb.istanbul/ adresi üzerinden sorgulama yapabilirler.

İBB BURSU NE KADAR? 

İBB tarafından verilecek olan burslar 2022 yılında 4.500 TL olarak öğrencilerin hesabına yatırılacak. Başvurular için öğrencilerin vermiş olduğu bilgilerin doğru olup olmadığı kontrol edilerek incelemeler sonrasında burs almaya hak kazanan öğrenciler açıklanacak.

İBB burs sonuçları ne zaman açıklanacak

İBB BURSU KAÇ KİŞİYE VERİLECEK?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2022 yılında 75bin üniversiteliye 4.500 TL burs ödemesi yapılacağını açıkladı.

KİMLER BURS ALAMAZ?

Yapılan açıklama doğrultusunda yabancı uyruklu öğrenciler, gelir durumu iyi olan öğrenciler, açık öğretimde okuyan öğrenciler, yurtdışında okuyan öğrenciler, 25 yaşından büyük öğrenciler, hüküm giyen öğrenciler, yüksek lisans ve doktora yapan öğrenciler İBB tarafından verilen burçlardan yararlanamayacak.

İBB BURSU İÇİN HANGİ ŞARTLAR İSTENİYOR?

Burs başvurusu için öğrencilerden istenen bazı şartlar bulunmaktadır. Bu kapsamda İBB burs başvurusunda bulunacak olan öğrencilerden istenen şartlar şu şekildedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Öğrencinin kendisinin veya ailesinin vefat durumunda yakınının İstanbul'da ikamet ediyor olması,

Lisans veya önlisans öğrencisi olmak,

Normal öğrenim süresi içerisinde eğitim alıyor olması,

Devlet üniversitesinde okumak ya da vakıf özel üniversitelerde %100 burslu okumak,

Ara ve son sınıf öğrencileri için belirlenen yıl sonu başarı puanının en az 100 üzerinden 53 veya 4,00 üzerinden 2,00 olması istenmektedir.

Bunlarla birlikte gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olan öğrenciler burslardan yararlanabilecek.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN