İlber Ortaylı'dan inşaat şirketlerine çağrı: Ülkeye borcunuzu ödeyin

İlber Ortaylı'dan inşaat şirketlerine çağrı: Ülkeye borcunuzu ödeyin

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7'lik depremin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Prof. Dr. İlber Ortaylı, inşaat şirketlerine yardım çağrısında bulundu. Ortaylı, "Millete olan borcunuzu ödeme zamanı. Başta inşaat şirketleri olmak üzere tekstil firmaları, ilaç firmaları, büyük marketler, jeneratör firmaları, gıda ve içecek şirketleri acilen tüm imkanlarıyla seferber olmalı." dedi.

Tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7'lik depremin ardından inşaat şirketlerine yardım çağrısında bulundu. Ortaylı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Millete olan borcunuzu ödeme zamanı. Başta inşaat şirketleri olmak üzere tekstil firmaları, ilaç firmaları, büyük marketler, jeneratör firmaları, gıda ve içecek şirketleri acilen tüm imkanlarıyla seferber olmalı. Gün bugün" dedi.

Ortaylı, şu ifadeleri kullandı:

"Hiç şüphesiz ki kendilerinden en çok vazife beklenen büyük inşaat şirketleridir. Türkiye inşaat sektörünün kalkınması için çok gayret etti. Bütün zenginliğimiz en çok orada toplanıyor. Şimdi herkesin millete olan borcunu ödemesi gerekiyor. Bazı şirketlerimiz faaliyete geçtiler ama bizce sayıları az bütün imkanlarıyla icabında yurdun başka yerlerindeki inşaat faaliyetlerin tatil ederek kıymetli elemanlarını makine ve diğer teknik araçlarını bu bölgeye sevk etmeliler.

Herhalde onlar yardım gruplarının, sivil teşkilatların veya yabancı şirketlerden ve kurtarma ekiplerinden daha fazla coğrafyayı ve memleketi tanıyorlar. Ulaşma şartları daha fazla olmalı. Bunun için ilk olarak oradan destek bekliyoruz. Hepinizin Allah yardımcısı olsun."

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN