İmamoğlu'ndan 'Gazze'nin siyasete alet edilmesine' tepki: Asla sizi Allah'ın diniyle aldatmayacağım

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iktidarın İsrail ile ticareti durdurmayıp devamlı Gazze'den söz etmesini samimi bulmadığını vurguladı. İmamoğlu, Gazze'deki durumun seçim için kullanıldığını belirterek, "İnanın bana bin defa kaybedeceğimi bilsem bile bir kez dahi inancımızı, merhametimizi, yüce dinimizi ve diyanetimizi manipüle etmeyeceğim. Asla sizleri Allah'ın diniyle, kitabıyla aldatmayacağım" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gazze Yardım Tırları Uğurlama Programı'nda konuştu. İmamoğlu, konuşmasında iktidarın Gazze konusunda samimiyetsiz davrandığını savunarak, İsrail ile ticaretin durması gerektiğini söyledi. İBB Başkanı, dinin siyaset için kullanılması ve vatandaşların manevi değerlerinin manipüle edilmesini de eleştirdi.

İmamoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Artık yeter! Bu tutarsız, sadece sizlerin inanç dünyasının üstünden siyaset kurgulayan iktidara 31 Mart'ta en büyük cevabı sizler verin! Seçimmiş, siyasetmiş kazanmakmış, kaybetmekmiş inanın hepsinin çaresi var. Daha önce söyledim yine tekrar ediyorum; bin defa kaybederim ama bir kez bile ayırmam, hor görmem.

'ASLA YÜCE DİNİMİZİ MANİPÜLE ETMEYECEĞİM'

Bugün buna bir şey daha ekleyeyim kardeşlerim, inanın bana bin defa kaybedeceğimi bilsem bile bir kez dahi inancımızı, merhametimizi, yüce dinimizi ve diyanetimizi manipüle etmeyeceğim. Asla sizleri Allah'ın diniyle, kitabıyla aldatmayacağım. Bu benim sizlere şeref ve namus sözümdür.

Aylardır Filistin'de mazlumlar inim inim inlerken ticareti durdurmayalar, gemilerini limanlara çekmeyenler kalkıp utanmadan sıkılmadan Gazze edebiyatı yapıyorlar. Yazıklar olsun, milletin diniyle milleti kandırmaya çalışanlara! Yazıklar olsun ticaretlerini sürdürürken, Gazzeli gariplerin üstünden siyaset yapanlara!

'ÖNCE İSRAİL İLE TİCARETİ DURDURUN'

Biraz samimi olsaydınız Güney Afrika hükümetinin gösterdiği dirayeti ve omurgayı gösterirdiniz. Gazze’ye el uzatmak için İBB’yi kazanmayı beklemeyin, Türkiye Cumhuriyeti gibi dev bir ülkeyi yönetiyorsunuz. Bir dakika bile beklemeyin hemen el uzatın Gazze’ye biz de sizleri takdir edelim! İşe önce ticareti durdurarak başlayın.

'BAŞINIZI ÖNE EĞMEYİN!'

Çok sayıda gerçekten inanan, merhametli, muhafazakar çevrelerde yaşamış dostumuzdan mesajlar alıyoruz. İnanın bana acemi adayın yaptığı açıklama en çok da bu kardeşlerimizin başını önüne eğdirdi.

Ben buradan samimi inanan ve Filistin meselesinden kalbi hüzünle dolmuş olan bu kardeşlerime de seslenmek istiyorum. Lütfen sizler başınızı önünüze eğmeyin. Sizin dininizi, güzel duygularınızı, samimiyetinizi böylesine hoyratça istismar eden bu siyasetçilerin artık miadı doldu.

'ALLAH BUNLARI ISLAH ETSİN'

Sizin suçunuz, günahınız yok. Hiçbiriniz bunlara bunun için destek olmadınız. Bir gün sizin Filistin merhametinizi, kardeşlik duygularınızı bile belediye seçimlerine meze yapacaklarına ihtimal vermediniz. Bunların koltuk için 3-5 oy için kendilerini bu kadar alçaltacaklarına inanmadınız. Siz başınızı öne eğmeyin, Allah bunları ıslah etsin.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN