İstanbul Valiliği düğmeye bastı! Sahil, plaj, park, sokak, durak, otopark, piknik ve mesire alanlarına yasak

İstanbul Valiliği düğmeye bastı! Sahil, plaj, park, sokak, durak, otopark, piknik ve mesire alanlarına yasak

İstanbul Valiliği resmen karar aldı! Sahilde, plajda, parkta, sokakta, durakta, otoparkta, piknik ve mesire alanlarına resmen yasak getirildi! Artık bunları yapan cezasına katlanacak...

İstanbul Valiliği tarafından resmi bir karar alındı. Bu kararla birlikte sahil bölgeleri, plajlar, parklar, sokaklar, duraklar, otoparklar, piknik alanları ve mesire yerlerine yönelik yasaklar getirildi. Bu alanlarda artık faaliyet göstermek yasaklandı. Yasağı ihlal edenler hakkında cezai işlem uygulanacak.

ALKOL KULLANIMI YASAKLANDI

62dc0f54eb10bb0d2c2145d3.jpg

30 Mart 2005 tarihli 5236 sayılı Kabahatler Kanunu ile kamusal alanlarda (parklar, bahçeler, ve mesire alanları vb.) halka açık mekanlarda alkol kullanımına yasak getirildi.

617 TL PARA CEZASI UYGULANACAK

mnbm-jph.webp

Bu kanunun yürürlüğe girmesinin ardından, valilikler de zaman içinde belirli alanlarda bu yasağı uygulamaya başladı.

Yasağa uymayanlar için 617 TL para cezası gibi cezai yaptırımların uygulanacak.

VALİLİK YAZI YAYINLADI

"Alkol satışı ve tüketilmesi ruhsatı bulunan işletmelerin dışında park, piknik ve mesire alanı, sahil bandı, plaj vb alanlarda çevrenin rahatsız edilmemesi, olumsuz görüntülerin oluşmasına mahal vermemek amacıyla alkol satışı ve tüketilmesinin önlenmesi bahsi geçen yerlerde emniyet/jandarma ve zabıta birimleri tarafından sorumluluk alanlarında etkin bir şekilde denetimlerin yapılarak asayişi, halkımızın huzur ve güvenliğini bozacak olaylara meydan verilmemesi, Kanun, Yönetmelik ve Genel Emir hükümlerine uymayan kişiler ve işletmeler hakkında yasal işlem yapılması hususlarında konunun sıralı/sorumlu amirler ve yerel yönetimlerce titizlikle takip edilmesi ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususu ilanen tebliğ olunur.

Bilgilerini ve gereğini önemle rica ederim. Davut Gül "

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN