İYİ Parti'den istifa eden Bahadır Erdem'den Akşener'e çağrı: Türkiye'nin geleceği elinizde

İYİ Parti'den istifa eden Bahadır Erdem'den Akşener'e çağrı: Türkiye'nin geleceği elinizde

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’den istifa eden Bahadır Erdem, yerel seçimlerde CHP ile iş birliği konusunda kararın verileceği İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı öncesinde Akşener'e seslenerek 'son fırsat' uyarısında bulundu. "Alacağınız karar ile sadece İYİ Parti’nin ya da İYİ Parti seçmeninin kaderini belirlemeyeceksiniz" ifadelerini kullanan Erdem, "Tüm muhalefet seçmeninin önümüzdeki genel seçimlere kadar nasıl bir Türkiye’de yaşayacağı yani geleceği sizin elinizde" dedi.

İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcısı, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı olarak görev yapan ve geçtiğimiz günlerde partiden istifa eden Bahadır Erdem, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in ‘yerel seçimlerde iş birliği’ teklifinin konuşulacağı İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı öncesi Meral Akşener’e sosyal medya hesabı üzerinden çağrı yaptı.

Erdem, "Bugün sizin ve GİK üyelerinin önünde son bir fırsat var" diye yazdı.

'MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE YER SAHİBİ OLDUK'

Erdem'in açıklaması şöyle:

"Bilindiği üzere İYİ Parti cesurlar hareketi olarak yola çıkmış, Türk siyasetinin sıkışmışlığı arasında ezilen milletimize bir nefes, bir yol olmak için kurulmuştur.

Sn. Genel Başkan Meral Akşener ve değerli GİK üyeleri ve İYİ Parti teşkilatı ile birlikte, geçtiğimiz 3 yılda, “koltuk değil ayakkabı eskitiyoruz” diyerek memleketimizi gezdiğimiz günlerde milletimize her dokunuşumuzun, hangi partili olursa olsun muhalif seçmene nasıl bir umut olduğunu hep birlikte gördük, şahitlik ettik. Ve bu vesile ile de milletimizin gönlünde yer sahibi olduk.

Akabinde yaşanan seçim süreci maalesef başarı ile sonuçlanmamış olsa da unutulmamalı ki milletimizin hatırı sayılır oranda bir kısmı muhalefet partilerine oy vererek, onların haklarını savunma sorumluluğunu muhalefete teslim etmiştir.

'SEÇMENİN TEK UMUDU HALA CHP VE İYİ PARTİ İŞBİRLİĞİDİR'

Bu sorumluluk vesilesi ile “gücü arttıkça daha da vurdumduymazlaşan” mevcut tek adam rejimi karşısında muhalif seçmenin tek umudu hala daha CHP ve İYİ Parti’nin mantık, akıl ve adil bir çerçevede yapacağı iş birliğine bağlıdır.

Sn. Genel Başkan Meral Akşener; seçimden sonraki süreçte sizinle her yüzyüze görüşmemizde partiler arası iş birliğinin devamının kıymetini, özellikle İstanbul ve Ankara belediyelerinin muhalefette kalmasının seçmen nezdindeki moral ve bir sonraki seçimin motivasyonu için çok ama çok önemli olduğunu defaatle belirttim. Siz de her defasında beni dinlediniz ve düşüneceğinizi belirttiniz. Devam sürecindeki söylem ve eylemler bu düşüncemi onaylar nitelikte olmadığı için partiden ayrıldım.

'OY BÖLÜNMESİ SONUCU BİRÇOK İL VE İLÇE AK PARTİ'YE BIRAKILIR'

Ve fakat bugün sizin ve GİK üyelerinin önünde son bir fırsat var. Alacağınız karar ile sadece İYİ Parti’nin ya da İYİ Parti seçmeninin kaderini belirlemeyeceksiniz. Tüm muhalefet seçmeninin önümüzdeki genel seçimlere kadar nasıl bir Türkiye’de yaşayacağı yani geleceği sizin elinizde.

Maalesef kutuplaştırılan ülkemizde seçimlerde taraflar keskin bir şekilde ikiye bölünmüş dolayısıyla da kaybedilecek bir puan bile çok ama çok kıymetli hale gelmiştir.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu’ndan olası çıkabilecek 81 il ve ilçelerinde seçimlere müstakil girme kararı sonucunda mevcutta muhalefette olan birçok il ve ilçe belediyesinin oy bölünmesi sonucunda AK Parti’ye bırakılma ihtimali oldukça güçlüdür.

Bu çerçevede düşünecek olursak, bir hukuk hocası, bir aile babası, bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve eski bir yol arkadaşınız olarak sizlerden ricam muhalefetin büyük çabalarla sahip olduğu ve çok kıymetli olan bu güç birliğinden yana tavır koymanızdır.

'SÖZ KONUSU ÇAĞRIM YANLIŞ ANLAŞILMASIN'

Tabi ki her daim söylediğim ve doğru bulduğum üzere İYİ Parti müstakil bir partidir ve kendi adaylarını çıkarma hakkına da sonuna kadar sahiptir. Bu vesile ile söz konusu çağrımın yanlış anlaşılmaması üzere altını çizerek şunu vurgulamak isterim.

İş birliği ile her zaman kastettiğim paydaş partilerin akılcı ve adil bir işbirliğinde uzlaşmasıdır.

Dolayısı ile en azından İstanbul ve Ankara gibi önemli büyükşehirlerde, oy bölünmesi sonucunda kaybedilmesi neredeyse kesin olan ilçeleri kapsayacak şekilde yapılacak bir iş birliği emin olun her kesimi tatmin edecek, böylece çözüm bulunmuş olacaktır.

Muhalefet seçmenine ülkeden ümidi tümüyle kestirerek ve siyasetten nefret eder hale getirerek hiç bir partinin ülkenin gelecekteki ümidi haline gelmesi mümkün değildir. Bile bile muhalif seçmene şehrini kaybettirmek hiç bir siyasi partiye güç ya da itibar sağlamaz.

Bugün için en önemlisi AK Parti ve ortaklarının ülkeyi içine soktuğu bu sıkışmış siyasi rejimde İstanbul, Ankara ve bir çok ili yeniden muhalefetin kazanmasını elbirliği ile çalışarak sağlamaktır.

Son olarak tekrar vurgulamak isterim. Önümüzdeki yerel seçim sadece bir yerel seçim değildir.
27 Mart 1994’teki yerel seçimde yaşanan bölünmenin doğurduğu sonucun bugün ülkenin başına neler açtığı apaçık ortadayken umarım tekrar aynı hata yapılmaz."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN