Kayıtlar ortaya çıktı: Seçil Erzan'dan Fatih Terim'e 10 milyon dolar

Kayıtlar ortaya çıktı: Seçil Erzan'dan Fatih Terim'e 10 milyon dolar

Dolandırıcılık suçundan cezaevinde bulunan Seçil Erzan'ın, ünlü futbol teknik direktörü Fatih Terim'e 10 milyon dolar para ödediği ortaya çıktı. Erzan'ın Denizbank yöneticileriyle yaptığı konuşmalar ve telefonundan silinen ancak geri getirilen fotoğraflar, dolandırıcılık şebekesinin ve para transferlerinin detaylarını açığa çıkardı.

Bankacılık sektöründe dolandırıcılık suçlamasıyla karşı karşıya olan Seçil Erzan'ın, ünlü futbol teknik direktörü Fatih Terim'e 10 milyon dolar ödeme yaptığı belgelerle ortaya çıktı. İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden dava kapsamında, Erzan'ın Denizbank yöneticileriyle yaptığı konuşmalar da dava dosyasına eklendi. Yapılan incelemelerde, Erzan'ın telefonundan silinen ancak daha sonra imaj alınarak geri getirilen fotoğraflarda, çeşitli kişilere yapılan ödemelerin kayıtları bulundu.

Medyaradar'dan Ercan Öztürk'ün haberine göre Erzan, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu ile gerçekleştirdiği konuşmalarda, yüksek kar vaadiyle yatırım yapma tekliflerinde bulunmuş. Ayrıca, Erzan'ın eski sevgilisiyle yaptığı konuşmalarda, dolandırıcılık faaliyetleri nedeniyle duyduğu pişmanlığı dile getirdiği görüldü.

Dava dosyasına giren bir diğer önemli detay, Erzan'ın telefonundaki notlar oldu. Bu notlarda, 'F.T' ve 'HOCA' olarak kodlanan kişilere yapılan ve alınan para transferlerinin detayları yer aldı. Fatih Terim'in de bu kodlamalar arasında olduğu ve yapılan ödemelerin kayıtlarının olduğu belirtildi.

7 Nisan'da Erzan'ın ortadan kaybolmasıyla ilgili olarak, ünlü futbolcular Volkan Bahçekapılı, Emre Çolak ve Ayhan Akman'ın Erzan'a attıkları mesajlar da dava dosyasında yer aldı. Bu mesajlarda, Erzan'a yönelik çeşitli suçlamalar ve eleştiriler bulunuyor.

ARDA'YA 2 MİLYON VEREBİLİR MİYİM?

Seçil Erzan’ın Denizbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu ile 28 Şubat 2023 tarihinde WhatsApp üzerinden yaptığı konuşma şöyle:

Seçil Erzan: Mehmet Bey müsait misiniz?

Mehmet Aydoğdu: Merhaba. Dubai’deyim.

Seçil Erzan: Selam

Mehmet Aydoğdu: Toplantı. Buradan yaz.

Seçil Erzan: Amanın))) Arda’ya 2 milyon verebilir miyim?

Mehmet Aydoğdu: Fatih Hoca’yı ne yaptın. Arayacaktın?

Seçil Erzan: Bodrum’da gelince arayacağım. Bende yanına geçeceğim.

Mehmet Aydoğdu: Krediyi kullandırdın mı?

Seçil Erzan: Kullandırdım. Borcunu ödedi.

'YÜKSEK FAİZLE VERCEM DEME, CESUR OL'

Mehmet Aydoğdu: Haber vermedin. Arda’yı verebiliyorsan ver.

Seçil Erzan: Arda’ya 2 milyon verebilir miyim?

Mehmet Aydoğdu: Kredilere onaylatabiliyorsan ver.

Seçil Erzan: Şermin hanıma söyleyemiyorum. Ona sor dediler.

Mehmet Aydoğdu: Söyle. Yüksek faizle vercem deme. Cesur ol.

Seçil Erzan: Yok hemen hayır der. Net

Mehmet Aydoğdu: Perşembe konuşuruz. Yarın dönüyorum.

FATİH TERİM’İN VERDİĞİ VE ALDIĞI PARALARIN KAYDI

Telefondaki fotoğraflar incelendiğinde dava konusu ile alakalı olabileceği değerlendirilen fotoğraflar olduğu ve daha sonra bu fotoğrafların bir çoğunun Seçil Erzan’ın telefonundan silindiği görülmüş, alınan imaj yardımı ile silinen fotoğraflar geri getirildi. Fotoğraflar incelendiğinde ajanda üzerinde “ATİLLA”, “ALİ”, “NUR”, “NAZLI”, “HOCA”, “F.T”, “UMUT” “TANIN”, “MERVE”, “HÜSEYiN”, “MOCĠ”, “NURAY”, “ENİŞTE”, “TEYZE”, “DERAS”, “SÜLEYMAN”, “ERKAN” gibi ibareler yazdığı ve ibarelerin yanında alınan ve verilen paraların notlarının tutulduğu görüldü.

Erzan’ın ‘F.T’ ve ‘HOCA’ diye kod verdiği kişiden alınan ve verilen para şöyle kaydedilmiş:

Hocam: 9 Mayıs 2.000.000 TL ödendi Umut geldi aldı, Hoca: 10 mio usd -> Ocak 28 Kasım 6.950 usd F.T=> 1.000.000 TL + (F.T’ye 1 mart 1.505 ödendi) 2000 ödendi => 1.800 mociden geldi 25 şubatta 1 mio Hocaya verdim. 800 kaldı, (Hocaya 2 mio TL+70.000 usd 9 mayıs ödendi)

7 NİSAN MESAJLARI: ŞİMDİ HOCAYI ARIYORUM

Seçil Erzan’ın ortadan kaybolduğu tarih olan 7 Nisan’da Volkan Bahçekapılı, Emre Çolak ve Ayhan Akman’ın Erzan’a attığı son mesajlar da dava dosyasına girdi. Bahçekapılı’nın Erzan’a attığı son mesajda, "Ya sen ne kadar yalancı bir kadınmışsın. Şimdi hocayı arıyorum" derken, Emre Çolak, "Seçil Hanım bekliyorum saat 2 oldu. Şaka mı yapıyorsun ya" mesajı atmış. Ayhan Akman ise, "Ben artık bu işi soracağım. Aramayı düşünmüyor musun?" dediği görüldü.

'HERKESİ MAHVETTİM'

Geri getirilen konuşmalardan biri de Erzan’ın eski sevgilisi Nuri Köşkdere ile olan yazışmaları. Çorlu AK Parti meclis üyeliğinden istifa eden Köşkdere ile Erzan arasında geçen konuşmalar ise şöyle:

Seçil Erzan: Bozcaada'ya 300 bin usd borç var. Çarşamba günü ödeyip orayı üzerine al o pisliklere kalmasın anneme orda bakarsınız. Sürekli karı koca beni tehdit ediyorlar, bankayı basıyor.

Nuri Köşkdere: Kim?

Seçil Erzan: Merve ve Tanin

Seçil Erzan: Ben kötü bir şey yapmadım Nuri, iyi kötü herkes bir şeyler kazandı olanlar benim hayatıma oldu, ne bir yuvam oldu nede bir ailem kaldı.

Nuri Köşkdere: Her şeyi yüzüne gözüne bulaştırdın. Tek sorumlu sensin durduramadık seni

Seçil Erzan: Beni takip ettiriyor, her şeyimi kaydediyor telefonlarımı kocası ayrı o ayrı (Merve ve Tanin Yılmaz’ı kastediyor)

Nuri Köşkdere: Seçil her şey düzelir yanlış bir şey yapma. Yapılan ne varsa cezasını çekersin

Seçil Erzan: Çarem yok Nuri herkes beni bir kaşık suda boğar çok ağır ve adice bir şey oldu kendimi de mahvettim herkesi perişan ettim. İnsanlar benim yüzümden birikimlerini kaybetti hayatlarını bitirdim.

Erzan'ın eski sevgilisiyle yaptığı konuşmalarda ise, yaptıklarının ağırlığını ve sonuçlarını kabullenmekle birlikte, yaşanan durumun kendisini ve etrafındakileri nasıl olumsuz etkilediğini anlattığı kaydedildi. Bu konuşmalar, Erzan'ın eylemlerinin yalnızca maddi kayıplara neden olmakla kalmayıp, aynı zamanda birçok kişinin hayatını da derinden etkilediğini gözler önüne seriyor.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (15)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
15 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN