KPSS'den 50 puan alana iş fırsatı! Üniversitelere 202 lise, ön lisans, lisans mezunu personel alınacak

KPSS'den 50 puan alana iş fırsatı! Üniversitelere 202 lise, ön lisans, lisans mezunu personel alınacak

Üniversitelere personel alımı duyurusu yayımlandı. Lise, Ön Lisans ve Lisans derecesindeki 202 adet kontratlı çalışan ihtimam edilecek olup, kontenjanın dağılımı ve başvuru nitelikleri haberimizde.

.Üniversite kadrolarına personel ihtiyacı duyuruları ilan edildi. Resmi gazetede az önce 15 Mayıs 2023 tarihli olarak yayınlanan personel ihtiyaç duyurusuna göre, 3 Üniversitenin bünyesindeki eksiklikleri gidermek için farklı görevlerde en az lise mezunu kontratlı personel temin edilecek. Bahsi geçen duyuru hakkında başvuru niteliklerini ve duyuruların ayrıntılarını sizlerle paylaşıyoruz.

3 ÜNİVERSİTE, 202 KONTRATLI PERSONEL İHTİMAM EDECEK!

Resmi gazetede az önce gelen duyurulara göre, toplamda 202 kontratlı personel temin edileceği ifade edildi. İhtimam edilecek kadrolar arasında " Hemşire, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Teknisyen, Tekniker, Mühendis, Destek Personeli, Kütüphaneci, Diyetsyen, Tekniker, Teknisyen, Büro personeli, Avukat" gibi görevlerde kontratlı personel temin edilecek. Bahsi geçen ilanlar hakkında sözlşemel personel alımları en az Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu adaylar içerisinden yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ NİTELİKLER NELERDİR?

Üniversiteler tarafından ilan edilen duyurular için başvurular 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler gerekmektedir. Bu doğrultuda;

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

18 yaşını doldurmuş olmak ve Mesleğe Göre 30 veya 35 yaşından büyük olmamak,

Herhangi bir Suç hükümlülüğü bulunmamak,

Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya askerlik ile ilişiği olmamak,

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli maaşı almıyor olmak,

2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak, gibi nitelikler gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Bahsi geçen 3 Üniversite (Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi) (Bursa Teknik Üniversitesi) (Iğdır Üniversitesi) personel temin başvurusu 15 Mayıs 2023 tarihinde başlamış olup, en geç 29 Mayıs 2023 tarihine kadar başvuruların tamamlanması gerekmektedir.

15 Mayıs 2023'te başlayan ve 29 Mayıs 2023'e kadar sürecek olan başvurular, ilgili Üniversitelere yapılabilecektir. Üniversiteler tarafından ilan edilen personel temin duyurularının detaylarına ulaşmak ve başvuru yapmak için belirtilen tarihler arasında harekete geçin. Yeni personel alımlarının, kurumların eksikliklerini giderme noktasında önemli bir adım olduğunu unutmayın.

Her bireyin eşit fırsatlara sahip olduğu bu süreçte, Üniversitelerin kadrolarını güçlendirecek yeni personelleri sabırsızlıkla beklediğini belirtmek isteriz. Eğitim sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen herkesi, Üniversitelerin sunduğu bu değerli fırsatları değerlendirmeye davet ediyoruz. Başarılar dileriz.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN