Mantar toplamaya giden köylü gözlerine inanamadı! Öyle bir şey buldu ki: "Hayatımda böylesini görmedim"

Mantar toplamak için gitmişti ama böylesini hiç beklemiyordu! Mantar toplamaya giden köylü gözlerine inanamadı! Böylesini kimse bulamamıştı! Öyle bir şey buldu ki... O anları hemen kayda aldı! "Hayatımda böylesini görmedim" diyerek şaşkınlığını belirtti...

Sakarya'nın Pamukova ilçesine bağlı Çilekli Mahallesi'nde yaşayan Sezgin İzmirli, mantar toplamak için gittiği ormanda olağanüstü büyüklükteki kanlıca mantarlarını keşfetti.

kanlica-mantari-en-cok-nerede-yetisir1-001.jpg

Mantarların çapının yaklaşık 17 santimetre olduğunu gören İzmirli, bu doğa harikasını cep telefonuyla kayda aldı.

kanlica-mantari-en-cok-nerede-yetisir-3-001.jpg

İzmirli, videoda duygularını şu sözlerle ifade etti: "Mantarlar burada her türlü görünüyor. Böyle bir şey yok, manzara süper, çok harika. Geçen hafta kar yağışından sonra köyümüzde sıcaklık eksi 11'e düşmüştü. Ondan sonra biz de dayanamadık, mantar hastalığından dolayı geldik. Ormanda karışımızı çıkan ilk görüntü bu mantarlar oldu. Devasa olan bu mantarlar hayrete düşürdü.

kanlica-mantari-en-cok-nerede-yetisir-2-001.jpg​​​​​​​

Var mı böyle güzel bir manzara? 3 kanlıca mantarı sağlam görünüyor. Hepsi hemen hemen aynı ebatta, 17 santimetre kadar geliyor. Mantarları alacağız ama insan kesmeye kıyamıyor, bu görüntüyü saatlerce izlemek istiyor. Bugün ne kadar bulabileceğimizi bilmiyorum ama bu mantarlar sepetimizi doldurur. Hayatımda böyle mantar görmedim ve gördüğüm en güzel görüntü de budur"