MHP mitinginde tekme tokat kavga! AK Partili vekili içeri almadılar

MHP lideri Bahçeli'nin Manisa'da dün düzenlediği miting öncesi MHP ve AK Partili vekiller arasında tartışma çıktı. Alana VIP girişinden girmek isteyen AK Partili Akkal'ı Ülkü Ocakları görevlilerinin tanımamasıyla başlayan tartışma kısa sürede fiziki şiddete dönüştü. Diğer parti vekillerinin araya girmesiyle yatışan tartışmada MHP'li yöneticiler AK Partili Akkal’dan özür diledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dün Manisa'da düzenlediği 'Aday Belli Karar Net' mitinginde ortalık birbirine girdi. Bahçeli’nin mitingi öncesi, alana VIP girişinden girmek isteyen AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal’la, Ülkü Ocakları görevlileri arasında tartışma çıktı.

Pencere TV’den Ahmet Ünsal’ın haberine göre, Ülkü Ocakları görevlisinin AK Partili Akkal’a “Sizi tanımıyorum, buradan alamam” demesinin ardından başlayan olaylarda fiziki şiddete dönüştü.

AK Parti Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık’ı arbedenin içerisinden danışmanı alıp kurtardı. AKP Manisa Milletvekili ve partinin MKYK üyesi Murat Baybatur’un araya girmesiyle birlikte kavga, MHP’nin içerisindeki grupların kavgasına dönüştü. MHP'li yöneticiler AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal’dan özür diledi.

GÖREVLİLER TANIMADI

Akkal ise olayların kendisi yüzünden çıkmadığını belirterek, “Ben miting alanına girmek için ilgili giriş yerinden geçmek istediğimde oradaki Manisa milletvekillerini tanımayan bir görevli bana ‘Sizi tanımıyorum buradan alamam’ dedi. Ben de kendisine ‘Ben Manisa milletvekiliyim’ dememe rağmen almamakta ısrar edince araya Genel Başkan yardımcıları girmesiyle öylelikle miting alanına girebildim. Benim de bir anlam yükleyemediğim şekilde ortalık birden karıştı hatta ben de çıkan kavgayı ayırmaya çalışanlar arasında idim” dedi.

İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Tamer Akkal, Meclis’e İYİ Parti saflarından girmiş, daha sonra partisine yönelik eleştiriler getirerek istifa etmişti. Akkal, daha sonra da AK Parti’ye katılmıştı.

İlgili Haberler