Milli Savunma Üniversitesi personel alımı başladı! KPSS şartsız kadrolar belli oldu! Başvuru tarihini kaçırmayın

Milli Savunma Üniversitesi personel alımı başladı! KPSS şartsız kadrolar belli oldu! Başvuru tarihini kaçırmayın

Mart ayı sonuna yaklaşırken bakanlıklar da personel alımları için yeni ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Birçok bakanlık yeni ilanlarını yayınlarken Milli Savunma Bakanlığı da sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. KPSS puanı ile ve KPSS puanı olmadan yapılacak sözleşmeli personel alımları için detaylar araştırılıyor. İşte Milli Savunma Bakanlığı personel alımı detayları…

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Milli Savunma Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Bünyesinde yapılacak olan sözleşmeli personel alımları için detaylarda tek tek açıklandı. Başvuruda bulunacak olan adaylar hangi kadrolarda alım yapılacağını merak ediyor. Milli Savunma Bakanlığı personel alım başvuruları hakkındaki detayları sizlerle paylaşıyoruz. İşte Milli Savunma Bakanlığı personel alımı detayları…


MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI KADRO VE KONTENJAN

Bakanlıklardan gelen açıklamalar merak edilirken Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için detayları açıkladı. Bakanlık bünyesinde yapılacak personel alımları için belirlenen kadro ve kontenjanlar şu şekildedir:
1 Örün (WEB) Portal Uzmanı,
1 Ağ Uzmanı -1,
1 Sunucu İşletme Uzmanı,
1 İş Geliştirme Analisti,
1 Ağ Uzmanı -2,
1 Son Kullanıcı Güvenlik Sistemleri Uzmanı,
1 Sunucu Sistemleri Uzmanı,
1 Yazılım Geliştirme Uzmanı (Net)

milli-savunma-bakanligi-personel-alimi.jpg
MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI BAŞVURU DETAYLARI


Milli Savunma Üniversitesi kapsamında yapılacak sözleşmeli personel alımları için araştırmalar devam ederken adaylardan istenen şartlarda belli oldu. Bilişim personeli alımı için adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesindeki genel şartları taşıyor olması gerekmektedir. Bu kapsamda adaylardan istenen diğer şartlar şu şekildedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
 • Kamu haklarından mahrum olmaması,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununu bulunmaması,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanması,
 • Herhangi bir suç yükümlülüğünün bulunmaması şartları isteniyor.

milli-savunma-universitesi.jpg

Belirtilen genel şartların yanı sıra adaylardan istenen özel şartlarda bulunmaktadır. Üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olması isteniyor. Bu kapsamda alım yapılacak bölümler şu şekildedir:

 • Yazılım Mühendisliği,
 • Bilgisayar Mühendisliği,
 • Elektronik Mühendisliği,
 • Elektrik Mühendisliği,
 • Elektrik- Elektronik Mühendisliği,
 • Elektronik Haberleşme Mühendisliği,
 • Bilgisayar Bilimleri,
 • Endüstri Mühendisliği

Adayların 2021 ya da 2022 yıllarında yapılan KPSS sınavı P3 puan türünün bulunması gerekiyor. Puanı olmayan adayların KPSS P3 puanı 70 olarak değerlendirilecek.

milli-savunma-universite.jpg

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI PERSONEL BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Savunma Üniversitesi kapsamında yapılacak olan personel alımları için başvurular 27 Mart 2023 tarihinde başladı. Üniversite bünyesinde belirlenen kadrolara yerleşmek isteyen adayların en geç 9 Nisan 2023 tarihinde başvuru işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Başvurular yalnızca Online olarak yani elektronik ortamda yapılacak. Başvuru yapacak adaylar MSB PERTEM üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN