Milyonları sevindiren müjde geldi! Emekli ve memurların yüzünü güldürecek zam kararı çıktı!

Milyonları sevindiren müjde geldi! Emekli ve memurların yüzünü güldürecek zam kararı çıktı!

Milyonların yüzünü güldürecek karar çıktı. Refah payına yapılacak olan zam haberi çalışanları sevindirdi. Müjdeli haber Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile duyuruldu. İşte detaylar…

Çalışan kişileri ilgilendiren bu müjdeli haber verilen maaşı etkilemekte. Çalışanları ilgilendiren bu haber asgari ücret alan, memur ve işçiye enflasyon zammının haricinde refah payına da zam yapılacağı iddia edildi.

Sabah Gazetesi’nin yayınladığı habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretli, emekli, memur ve işçi için refah payı talimatı verdiği ifade edildi.

para

MAAŞLARA REFAH PAYI İLE ZAM GELİYOR

Refah payına yapılacak bu zam çalışan kişilerim maaşına artış olarak yansımakta. Milyonlarca işçinin maaşına yapılacak bu zam oranı emekli ve memur olanlara ocak ayı zammı ile gelecek. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı çoğu kişinin maaşlarını doğrudan ya da dolaylı etkileyecek olan zam oranı için koordineli şekilde çalışmakta. Yapılacak olan zam oranı çalışanların çoğunun maaşına yansıyacak.

 

REFAH ORANINA YAPILACAK ZAM İÇİN TALİMAT VERİLDİ

Gelen zamlardan sonra vatandaş gelir ve gider oranındaki büyük farktan oldukça şikâyetçiydi. Refah oranına yapılacak olan bu zam ile işçilerin maaşları da artış gösterecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret, emekli zammı ve memur zammı başta olmak üzere sosyal refah düzenlemeleri yaparak vatandaşa destek olmak için adımlar atmakta. Bu yapılacak olan refah zammı için talimatlar verildi çalışmalar başlatıldı. Yapılacak olan yeni düzenlemede enflasyonun refah kaybında yol açtığı hasarın kademe kademe giderilmesi bekleniyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN