Muharrem İnce: Geceleri cumhurbaşkanı olduğum hayalini kuruyorum

Muharrem İnce: Geceleri cumhurbaşkanı olduğum hayalini kuruyorum

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ardından sessizliğe bürünen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, çarpıcı açıklamalarda bulundu. CHP'de tüzük değişikliği olursa orası zaten Memleket Partisi'ne benzer, o zaman geri dönüş neden olmasın? Diyen İnce ayrıca “Geceleri yatağımda, cumhurbaşkanı olduğumda gençlere yapacağım konuşmaların hayalini kuruyorum” dedi.

14 Mayıs seçimlerinde cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilerek uzun süre sessizliğe bürünen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cansu Çamlıbel’e konuştu.

‘BENİ DİNLEMİŞ OLSALARDI BUGÜN SEÇİMİ KAZANMIŞLARDI’

Geçmiş seçimler ve Millet İttifakı hakkında açıklamalarda bulunan İnce, “Altılı Masa içerisinde herkes aynı şeyi söylemedi ki. Biri "göndermeyeceğiz" dedi, öteki "göndereceğiz" dedi. Biri "Anayasanın ilk dört maddesini tartışacağız" dedi, öbürü "tartışmayız" dedi. Biri "kamulaştıracağız" dedi, öteki "özelleştireceğiz" dedi. Kafa karışıklığı yarattığınız zaman bunun içinden çıkamazsınız. Kafa karışıklığı, o çok seslilik aslında insanlara güven vermez. Bakın, ben şöyle bir şey önermiştim, "Yedi cumhurbaşkanı yardımcısı olmaz. Bu doğru değil. Bir tek cumhurbaşkanı yardımcısı olsun, o da Meral Akşener olsun. Çünkü İYİ Parti muhalefetteki en büyük ikinci parti. Ben hiçbir şey istemiyorum. Cumhurbaşkanı yardımcılığı da istemiyorum, bakanlık da istemiyorum, size destek vereceğim." Bunlar beni dinlemiş olsalardı bugün seçimi kazanmışlardı” şeklinde konuştu.

‘CUMHURBAŞKANI OLUNCA YAPACAĞIM KONUŞMALARIN HAYALİNİ KURUYORUM’

- Siz hâlâ cumhurbaşkanı olmak istiyorsunuz, yine deneyeceksiniz yani? Sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Evet, ben bu ülkeyi yöneteceğim. Ben bu ülke için dört şey yapacağım. Bir, bu ülkenin tarımını ayağa kaldırarak bu ülkenin çocuklarına et yedireceğim, süt içeceğim. En ucuz eti yedireceğim, en ucuz sütü içireceğim. İki, bu çocuklara laik, bilimsel, nitelikli bir eğitim vereceğim. Bu ülkenin çocuklarını iyi okullarda okutacağız. Üç, bu ülkenin çocuklarını tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz. Çocukların dans etmesini, eğlenmesini sağlayacağız. Dört, bu çocuklara iş bulacağız. Benim bu ülkeyle ilgili hayallerim var. Her gece yatağa yattığımda hayal kuruyorum. Ben güneş pilleri üzerine çalışacak çocukları yurt dışına göndereceğim. Makine mühendisliği için yurtdışına göndereceğim, yüksek lisansa, doktoraya göndereceğim. Onları gönderirken yapacağım konuşmaların hayalini kuruyorum gece yatağımda. Diyeceğim ki; "Korkma, Türkiye Cumhuriyeti arkanda, paradan yana sıkıntın olmayacak ama bir şartım var. Memlekete geri dönüp mesleğini iyi yapacaksın, memleketin kalkınması için çalışacaksın. Benim cumhurbaşkanlığıyla ilgili kurduğum en büyük hayal gençlerle çocuklarla ilgili yani. Tarikat yurtlarını def etmek ve o çocuklara bir gelecek vermek, benim hayalim bu. Ve hepsini teker teker böyle konuşmalar yaparak yurtdışına göndereceğim.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (8)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
8 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN