Murat Kurum, eliyle kamerayı kapattı: TOKİ mağdurlarından sosyal konut tepkisi

AK Parti'nin İstanbul Adayı Murat Kurum'un TOKİ mağdurlarıyla bir araya geldi. TOKİ'nin 2019 yılında başlattığı '100 Bin Alt Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi' kapsamında hak sahibi olan, ancak konutlarının 4 yıldır teslim edilmemesi ve taksitlere yapılan zamlar nedeniyle mağdur olduklarını söyleyenler Kurum’u protesto etti. Bir kişi "Babam kanserden öldü üzüntüsünden, 6 senedir mağduruz" dedi. Kurum'un ise "Öyle bir şey yok" diyerek kamerayı kapatmaya çalıştığı görüldü.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum TOKİ mağdurlarıyla görüştü. TOKİ'nin 2019 yılında başlattığı '100 Bin Alt Gelir Grubu Sosyal Konut Projesi' kapsamında hak sahibi olan, ancak konutlarının 4 yıldır teslim edilmemesi ve konut fiyatları ile taksitlere yapılan zamlar nedeniyle mağdur olduklarını söyleyenler İstanbul’da Murat’a Kurum’u protesto etti.

Eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, mağdurların sorularını yanıtlayamadı. Murat Kurum’un TOKİ mağdurlarını dinlediği sırada, o anları videoya çeken bir kişinin kamerasını eliyle kapattığı görüldü.

'SÖZLER TUTULMUYOR BAKANIM'

"Bugün 6. aydayız, 6 ay geçti" diyen bir mağdura Kurum, "Tamam" diyerek yanıt verdi. Aynı mağdurun sözlerinin devamında, "Tamam sarkabilir de Bakanım ne kadar? Ne zaman?" demesi üzerine ise Kurum, "Haziran'da" diye yanıt verdi. Mağdur bu kez de, "Sözler tutulmuyor Bakanım" sözleriyle tepkisini gösterdi.

Bir başka mağdur da Kurum'a, "Çalışan yok Bakanım, inanın hiç çalışan yok. 6 senedir biz kiralardayız" diye seslendi.

KURUM KAMERAYI KAPATMAYA ÇALIŞTI

Bir başka mağdur da Kurum'a, "Babam kanserden öldü üzüntüsünden, annemi ev sahibi çıkardı 6 senedir mağduruz" dedi. Bu sözleri duyan Kurum, "Bir dakika öyle bir şey yok" diyerek kameraya eliyle müdahale edip kapatmaya çalıştı.