Ne gazoz, ne de kola… Dünyanın en kalitelisi asitlisi! Giresun’un o köyünden çıkıyor, 50 ülkeye gönderiliyor!Lıkır lıkır gidiyor

Ne gazoz, ne de kola… Dünyanın en kalitelisi asitlisi! Giresun’un o köyünden çıkıyor, 50 ülkeye gönderiliyor!Lıkır lıkır gidiyor

Bunu bilen ağzına ne gazoz ne de kola sürüyor kafasına diktiği gibi lıkır lıkır içiyor. Dünyanın en kaliteli asitlisi olarak biliniyor Giresun'un o köyünden çıkıp 50 ülkeye gönderiliyor. 200 nüfuslu köy 50 ülkenin gözdesi oluyor. İşte tüm detaylar…

Şifasıyla bilinen maden suları Türkiye'nin farklı noktalarından çıkarılıyor en kalitelileri ise Giresun'un o köyünden çıkıyor. 200 nüfuslu İnişdibi Köyü meyve aromalı maden suları üretip dünyanın dört bir yanına sevk ediyor. Şifalı olarak bilinen kaynak suyunun ekonomiye kazandırılma süreci hakkındaki detayları paylaşan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Freşa Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 200 nüfusun yer aldığı köyden 50 ülkeye ihracat yapıldığını söyledi.

GİRESUN'DAN ÇIKIYOR DÜNYAYA ULAŞIYOR

Gıda toptancılığı yaptığı sırada markalarının doğuşunu bir sohbet ortamında paylaşan Hasan Çakırmelikoğlu, esas işinin gıda toptancılığı olduğunu belirtti. 1997 yılında sohbet ortamında konuşurken yörenin şifalı olarak bilinen İnişdibi maden suyunu satın alma fikrini ortaya atıldığına ifade eden Çakırmelikoğlu, yapılan incelemelerde mineral bakımından dünyanın en kaliteli maden sularından birinin İnişdibi maden suyu olduğunu keşfedildiğini söyledi.

maden-suyu-4.jpg

İlk ise maden suyu olarak başladıklarını ifade eden Çakırmelikoğlu, ardından meyve aromalı maden suyu yapmaya başladıklarını aktardı. Aromalı Maden sularının piyasada kabul edilmesinin kolay olmadığını söyleyen Çakırmelikoğlu, “Bir sektör çıkıyor ortaya ve kimse bilmiyor, gazoz desen gazoz değil, kola desen kola değil, herhangi bir konsepte ürünü yerleştiremiyorlar. Ancak, bugün meyve aromalı maden suyu olarak içecek sektöründe bir konsept oluştu. Hangi iş yapılırsa yapılsın gelişim olmadığı sürece yenilik sağlanamıyor. Ar-Ge çalışmalarımızla çeşitlerimizi artırmaya devam ediyoruz” dedi.

50'YE YAKIN ÜLKEYE GÖNDERİLİYOR

200 haneli bir köyden yurt içinin yanı sıra yurt dışında da ihracat yapıldığını dile getiren Çakırmelikoğlu, firmanın yöre insanına istihdam imkanı sağladığını vurguladı. Hem yüreğe hem de ülke ekonomisine katkı sağladıklarını dile getiren Çakırmelikoğlu, 200 haneli bir köyde üretim yapan firmanın bir kolunun da Bursa'da olduğunu söyledi. Grup olarak bünyesinde 300 kişi istihdam sağladığını aktaran Çakırmelikoğlu, “Önceliğimiz yöre insanımızı istihdam etmektir. Giresun’da 200 haneli bir köyde doğan ürünlerimiz yurt içinde pazar lideri olmamızın yanı sıra içerisinde Avrupa Birliği, Uzak Doğu ve Orta Doğu ülkelerin yer aldığı 50’ye yakın ülkeye ihracat yapılmaktadır” sözlerini dile getirdi.

maden-suyu-5.jpg

BAŞARININ SIRRI “KALİTE”

Bu işte başarılı olmasını sırrını paylaşan Çakırmelikoğlu, her şeyden önce kaliteli ürün üretmenin işin temelinde yattığını vurguladı. Üretilen ürünlerin talepler doğrultusunda iyi bir pazarlama ağıyla müşteriye ulaştırıldığını aktaran Çakırmelikoğlu, “İstediğin kadar kaliteli ürün üret eğer bunun dağıtımında sorun yaşıyorsa başarılı olamazsın. Tabi bizim kaliteli ürün üretmemizin başında ise maden suyumuzun dünyanın en kaliteli maden suları arasında yer aldığını da belirtmek gerekiyor” dedi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN