Necla-Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu? Müge Anlı 'mehir cinayeti' çözüldü mü?

Necla-Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu? Müge Anlı 'mehir cinayeti' çözüldü mü?

ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına 'Necla-Metin Büyükşen cinayeti' damga vurdu. 2,5 yıl önce işlenen cinayetin faili hâlâ bulunamazken, olayın tek tanığı Büşra Büyükşen'in çelişkili ifadeler verdiği iddia edildi. Evin büyük oğlu Osman Büyükşen de kız kardeşinin sözlerine inanmadığını söyledi. İşte, Müge Anlı Necla-Metin Büyükşen olayının detayları...

Metin-Necla Büyükşen'in katili kim, merak konusu oldu. Televizyon ekranlarının en çok izlenen reality şov programı 'Müge Anlı ile Tatlı Sert'te 1 haftadır Büyükşen çifti cinayeti konuşuluyor. 2,5 yıldır katili bulunamayan Necla-Metin Büyükşen çifti olayına 'mehir' detayı damga vurdu. Evin kızı Betül Büyükşen ile baba Metin Büyükşen'in yaptığı telefon konuşmasından ses kayıtları canlı yayınında dinletildi.

2021-06-23-143824-001.jpg

NECLA-METİN BÜYÜKŞEN CİNAYETİ OLAYI NEDİR?

Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi'nde 2018 yılında yaşanan olayda Necla-Metin Büyükşen çifti öldürülmüştü. Çiftin ölümünün ardından, olay gecesi anne ve babasıyla birlikte olan Büşra Büyükşen'in saldırıdan nasıl kurtulduğu merak konusu olmuştu.

Türkiye'nin gündemine 'mehir cinayeti' olarak giren olayda sır perdesi Müge Anlı'da aralanıyor. Kar maskeli bir saldırgan tarafından işlendiği öne sürülen çifte cinayette özellikle Swap izi sonuçları ve Büşra Büyükşen'in çelişki açıklamaları dikkat çekiyor.

OSMAN BÜYÜKŞEN, ANNE VE BABASININ KATİLLERİNİ ARIYOR

Cinayetin üstünden 2,5 yıl geçmesine rağmen katillerin cezasını çekmediğini ifade eden evin erkek çocuğu Osman Büyükşen, kız kardeşinin ifadelerine inanmadığını söyledi. Cinayetle ilgili şüpheler, 'mehir' ile ilgili yaşanan tartışmalardan dolayı çiftin diğer erkek çocuğu Uğur Büyükşen ve gelini Betül Büyükşen'i işaret ediyor.

Anne ve babasının katillerinin bulunması için yoğun bir çaba harcayan Doktor Osman Büyükşen, cinayetle ilgili şüphelendiği isimleri açıkladı. Büyükşen, "Kız kardeşim Büşra doğruları söylemiyor. Erke kardeşim Uğur Büyükşen, onun eşi Betül ve Betül'ün ailesinden şüpheleniyorum" dedi.

2021-06-23-141017-2-001.jpg
Metin Büyükşen ve ​​​​​​Necla Büyükşen

NECLA-METİN BÜYÜKŞEN CİNAYETİNİN KATİLİ KİM?

Konya'da yaşanan o gecenin tek görgü tanığı Büşra Büyükşen de Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınına bağlandı. Açıklamalarıyla Müge Anlı'yı oldukça kızdıran genç kız, olayla ilgili tüm bildiklerini jandarmaya anlattığını söyledi. Kız kardeşinin çelişkili açıklamalarına dikkat çeken Osman Büyükşen, Büşra'nın kendisine olayla ilgili yardımcı olmadığını ifade etti.

Büşra Büyükşen'in, gözlerinin önünde vahşi bir cinayete kurban giden aile büyüklerinin cinayetinde şüpheli konumda bulunan evin gelini Betül Büyükşen ile birlikte yaşadığı öğrenildi. Çiftin kızları, yengesinin Müge Anlı ile Tatlı Sert yayınına katılmak istemediğini dile getirdi. Büşra Büyükşen, "Telefonu eline veriyorum, konuşmak istemiyor. Canlı yayına katılmasını istiyorum, katılmıyor. Sadece yetkili kişilere kişilere konuşmak istiyor" diye konuştu.

ELLERİNDE BARUT İZİNE RASTLANDI

Konya'da bulundukları köyde gelinlerinin ailesinin bu ithamla yaşadıklarını belirten Osman Büyükşen, "Ben onlara bir fırsat veriyorum. Herkes onları suçlu görüyor. Suçlu değillerse gelip burada konuşsunlar. Kendilerini de aklasınlar. Yılmaz Büyüktorcan, Mehmet Ali Dayanır, Tuba Dayanır, Ertuğrul Ekmekçi, Uğur, Betül, Büşra hepiniz gelin burada konuşun" dedi.

Olayla ilgili canlı yayında tartışmalar sürerken Swap testi sonucu da dikkat çekti. Jandarmanın yaptığı testin sonucunda Büşra Büyükşen, Betül Büyükşen ve Uğur Büyükşen'in elinde barut izlerine rastlandığı belirlendi.

2021-06-23-141052-1-2-001.jpg
Osman Büyükşen

"ÖLMEDİĞİM İÇİN BENİ SUÇLUYORLAR"

Olayın tek görgü tanığı Büşra Büyükşen'in abisi Uğur'u savunmasıysa dikkat çekti. Abisine güvendiğini ifade eden genç kız, Uğur Büyükşen'in demircilikle uğraştığı için sahte barut izine sahip olabileceğini savundu. Büşra Büyükşen, akrabalarının kendisine karşı aldığı tavırdan dolayı rahatsız olduğunu dile getirdi.

Olayın tek görgü tanığı, "Akrabalarım, ölmediğim için beni suçluyorlar" dedi. Müge Anlı ise genç kıza hatırlatma yaparak cinayetle ilgili şüpheli durumda olan ağabeyi ve yengesiyle birlikte yaşadığını ve bu durumun rahatsızlık yaratabileceğini dile getirdi.

BÜYÜKŞEN CİNAYETİNDE 'MEHİR' DETAYI

Olaydan sonra alınan örnekler, cinayet anının tek tanığı olan Büşra Büyükşen'in Müge Anlı ile Tatlı Sert yayınında verdiği çelişkili ifadeler, görgü tanıklarının beyanları, ve diğer birincil muhatapların tatmin etmeyen eksik anlatımları, her defasında oğlu ve gelini ile yaşadığı 'mehir' tartışmasını işaret ediyor.

Yapılan araştırmaların ardından Betül Büyükşen ile Metin Büyükşen'in yaptığı telefon konuşmasından ses kayıtları Müge Anlı'nın programında dinletildi. Konuşmada, mehir kavgasını çözmek isteyen baba gelinlerine mehir yerine bir araba, 25 bin TL para teklif ediyor. Ancak Betül mehirin hepsini istiyor ve anlaşamıyor.

Konya'da yaşanan Necla-Metin Büyükşen olayı cinayeti ile ilgili tüm gelişmeler, Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayın aracılığıyla değerlendiriliyor. Katillerin bulunması için yoğun çaba harcayan merhum çiftin doktor oğlu Osman Büyükşen, en ufak izin bile peşinde olduğunu dile getiriyor.

MÜGE ANLI İLE TATLI SERT SON BÖLÜM İZLE

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN