O ilimizde 6 gün boyunca yasaklandı! Valilik duyurdu: 1 Ocak tarihine kadar...

O ilimizde 6 gün boyunca yasaklandı! Valilik duyurdu: 1 Ocak tarihine kadar...

O ilimizde 6 gün boyunca yürüyüş ve gösteriler yasaklandı! Valilik, yasak hakkında duyuru yayınladı! 1 Ocak tarihine kadar sürecek...

Siirt Valiliği tarafından yapılan duyuru ile gösteri, yürüyüş, etkinlik ve eylemler, 6 gün süreyle yasaklandı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, milli birlik ve beraberliği zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilmesi, milli güvenlik, kamu düzeni ve güvenliğinin tesisi, Cumhuriyetin temel nitelikleri ve devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması amacıyla, yasadışı eylemlerin önlenerek müessif olayların yaşanmaması gerektiği belirtildi.

SİİRT VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

gosteri-yasagi-1.webp

İşte Siirt Valiliği'nden açıklama:

"Milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilebilmesi, milli güvenlik, kamu düzeni ve güvenliğinin tesisi, Cumhuriyetin temel nitelikleri ve devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, yasadışı eylemlerin önlenerek müessif olayların yaşanmaması amacıyla ve kamu düzeni ve güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulacağına ilişkin ciddi belirtilerin bulunduğu hususu göz önüne alındığında can ve mal güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin ve kamu esenliğinin sağlanmasının güçleşeceği gerekçesi ile; Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği programlar, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile spor faaliyetleri hariç olmak üzere, açık ve kapalı alanlarda yapılabilecek her türlü eylemin (toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, kapalı yer toplantısı, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma vb.) (Jandarma bölgesi dahil) il ve ilçe mülki sınırlarımız içerisinde, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A, B ve C Maddeleri gereğince 26/12/2023 günü saat 00.01’den 31/12/2023 günü saat 23.59’a kadar 6 gün süreyle yasaklanmıştır."

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN