O üniversite en az 70 KPSS puanıyla yüzlerce sağlık çalışanı ve çeşitli mesleklerden personel alıyor! Başvuru sayfası açıldı

O üniversite en az 70 KPSS puanıyla yüzlerce sağlık çalışanı ve çeşitli mesleklerden personel alıyor! Başvuru sayfası açıldı

Üniversite personel alımı 2023 yılında yoğun şekilde gerçekleştiriliyor. Artan nüfusa bağlı olarak kamu kurumlarında ve üniversitelerde çalışacak memur sayısı da artıyor. Bir üniversitesi, başta sağlık çalışanları olmak üzere birçok meslekten toplam 529 personel alımı gerçekleştiriyor. Son başvuru tarihi de belli oldu. İşte, üniversite personel alımı başvuru adresi...

İnönü Üniversitesi personel alımı gerçekleştiriyor. Üniversite bünyesinde birçok hizmet biriminde çeşitli mesleklerde 529 personel alınacak. İnönü Üniversitesi personel alımı, KPSS puanına göre yapılacak.

28 Haziran 2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine tâbi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel istihdam edilecek. İlanda belirtilen şartları sağlayan adaylar 2022 KPSS (B) gurubu puan sıralaması esas alınmak kaydıyla yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın alınacak.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1) 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.

4) 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla başvuruda bulunulan sözleşmeli personel pozisyonunda 24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur)

5) Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

İlan Tarihi: 24 Mayıs 2023

Başvuru Bitiş Tarihi: 7 Haziran 2023

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvurular şahsen yapılacak olup, başvuru için istenilen belgelerin, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosu'na son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar teslim edilmesi gerekiyor.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

inonu-universitesi-personel-alimi-1.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-2.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-3.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-4.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-5.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-6.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-7.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-8.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-9.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-10.jpg

inonu-universitesi-personel-alimi-11.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN