Özel: Atanamayan öğretmenlerin sesini Saraçhane'de duyuracağız

Özel: Atanamayan öğretmenlerin sesini Saraçhane'de duyuracağız

CHP Lideri Özel, mülakatın kaldırılmasına dair verilen sözlerin yerine getirilmediğini, atanamayan öğretmen sayısının ve yeni müfredatın eğitim sisteminde yarattığı endişelerin devam ettiğini dile getirerek bir çağrıda bulundu. Özel, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'ndan bir gün önce, tüm atanmayan öğretmenleri, mülakat mağdurlarını, yeni müfredattan endişe duyanları, laik eğitim isteyenleri ve çağdaş eğitim talep edenleri 13.00 saatinde İstanbul Saraçhane Meydanı'na davet etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhuriyet Gazetesi’nin 100’üncü Yıl Kutlama Programı’nda açıklamalarda bulundu. Özel, mülakatın kaldırılması konusunda verilen sözün terk edildiğini ifade etti ve ilan edilen atama sayısı ile hazırlanan yeni müfredatın oluşturduğu endişeleri dile getirdi.

Özel, "CHP olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'ndan bir gün önce, atanmayan öğretmenleri, mülakat mağdurlarını, müfredattan endişe duyanları, laik eğitim isteyenleri ve çağdaş Cumhuriyet için çağdaş eğitim talep edenleri İstanbul'da saat 13.00'te Saraçhane Meydanı'na bekliyoruz. Onların sesini duyuracağız, onları dinleyeceğiz. Onların sesine ses olacağız. Bir büyük mücadelenin ateşini hep birlikte yakacağız. Yaşasın Cumhuriyet'i var eden değerler. Yaşasın Cumhuriyet'in değerini savunanlar" şeklinde konuştu.

SÜBJEKTİF KRİTERLERLE DEVLETE MEMUR, ÖĞRETMEN SEÇENLERİN ÜLKEYİ GETİRDİĞİ NOKTA ORTADA

Cumhuriyet Gazetesi’nin 100’üncü Yıl Kutlama Programı’nda konuşan Özel, gazetenin kurucusundan bugün yeni göreve başlamış muhabirine kadar bütün gazete paydaşlarına CHP adına saygı ve sevgi sunduklarını ifade ederek, “Bugünlerde bütün Cumhuriyet ailesi ülkede milli eğitimle ilgili, laik ve çağdaş eğitimle ilgili ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı birtakım protokollerle laikliği yok sayan, çağdaşlığı dışlayan, tersine karşı devrim yapılarıyla, protokollerle evlatlarımızın eğitim suretiyle geleceklerini ipotek altına almaya çalışan bir takım çabaları rahatsızlıkla takip ediyorlar. Bunlardan bir tanesi içinde bulunduğumuz müfredat tartışmaları. Yine daha önce rahmetli Bülent Ecevit’in hayata geçirdiği, ilk imzasının sahibi olduğu, kanun tasarısının sahibi olduğu, TBMM’nin kanunlaştırdığı, Ahmet Necdet Sezer’in onaylayarak, artık kamudaki işe alımların tamamen liyakat esasına göre olmasının teminatı olan KPSS sistemi yerine oraya mülakat dayatanların, partizanlık dayatanların, liyakate değil sadakate önem verenlerin, sübjektif kriterlerle devlete memur, öğretmen seçenlerin ülkeyi getirdiği nokta ortada” diye konuştu.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN