Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri ve başvuru şartları

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri ve başvuru şartları

Sağlık Bakanlığı 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri açıklandı. Sağlık bakanlığı personel alımı başvurusu için gereken şartlar neler? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusuyla ilgili önemli bilgiler...

Sağlık Bakanlığı, 10 bin sözleşmeli personel ve 10 bin sürekli işçi alımı duyurusu yaptı. Sağlık Bakanlığı alacağı 20 bin personel için ÖSYM'nin yapacağı merkezi sınav ve yerleştirme usülüne göre alım yapacak. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri açıklandı. Sağlık Bakanlığı personel alımı için hangi şartları taşımanız gerekiyor, başvurular e-devlet sistemi şifre girişi ile mi yapılacak.

saglik-bakanligi.jpg

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru tarihi 15 Mart 2022 Salı günü olarak açıklandı. Tercih kılavuzunun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayımlanmasının ardından adaylar başvurularını yapabilecek.

Sürekli işçi alımları ise İŞKUR üzerinden yapılacak ve 15 Mart Salı günü başlayıp 21 Mart Pazartesi gününe kadar sürecek. esube.iskur.gov.tr adresinden yapılacak sürekli işçi alımları süreci yine İŞKUR kanalı üzerinden yürütülecek.

BAKAN KOCA SÜREKLİ İŞÇİ VE SAĞLIK PERSONELİ ALIM DUYURUSUNUN DETAYLARINI AÇIKLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin sürekli işçi alımı yapacaklarını bildirdi.

Bakan Koca, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı tarafından 30 bini sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere 40 bin kadro ihdası yapıldığını ve ilk etapta 20 bin sözleşmeli sağlık personeli alımının gerçekleştirildiğini hatırlattı.

fahrettin-koca-saglik-bakani.jpg

Geriye kalan 10 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonu ile 10 bin sürekli işçi kadrosu için Cumhurbaşkanlığınca açıktan atama izni verildiğini belirten Koca, "Bu çerçevede, Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 10 bin sözleşmeli sağlık personeli alım sürecini başlatıyoruz. Branş dağılımlarını da içeren bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderildi." bilgisini verdi.

ÖSYM'NİN İNTERNET SİTESİNDEN SÜREÇ İLERLEYECEK

Sözleşmeli personelin 5 bin 175'inin hemşire, 800'ünün ebe ve 3 bin 293'ünün sağlık teknisyeni ve sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında olacağını bildiren Koca, tercih kılavuzunun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayımlanmasının ardından adayların tercihlerini 15 Mart'tan tarihinden itibaren yapabileceklerini belirtti.

Duyuruların, Bakanlığın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebileceğini vurgulayan Bakan Koca, şunları kaydetti:

"Ayrıca temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 10 bin sürekli işçi alımı yapılacaktır. Başvurular 15 Mart-21 Mart 2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumunun 'esube.iskur.gov.tr' adresi üzerinden yapılabilecektir. Bu atamaların vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN