Sıcak havaya hasret kalacağız! Meteoroloji o iller için uyarı verdi, oluk oluk sağanak yağmur geliyor

Sıcak havaya hasret kalacağız! Meteoroloji o iller için uyarı verdi, oluk oluk sağanak yağmur geliyor

Sıcak havalara hasret kalacağımız günlere girmek üzereyiz! Özellikle de o iller için Meteoroloji’den yeni uyarılar geldi. Resmen oluk oluk sağanak yağmur geliyor. Kapınızı, pencerenizi sıkı sıkı kapatın. Kışlıkları hazırlamaya başlayın.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son değerlendirmeler kapsamında bazı iller için yeni uyarılarda bulundu. Bazı illerde sağanak yağışın beklendiği ifade edilirken kışa girilmek üzere olduğu da ifade edildi. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 6 Eylül hava durumu tahminleri…

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI

Yapılan son tahminler kapsamında yurdun kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Bolu, Düzce, Sinop, Osmaniye, Kars ve Ardahan çevreleri ile Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş'ın batı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan ülkenin diğer bölgelerinde ise az bulutlu açık bir hava bekleniyor.

3-004.jpg

Öğleden sonra İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’nun güneybatı kesiminde akşam ve gece vakitlerinde Samsun ve Ordu etrafında yer yer kuvvetli yağışlar bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Uzun zamandır mevsim normallerinin üzerinde olan hava sıcaklığının artık mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR

Ülkenin kuzey kesimlerinde kuzeyli, güney kesimlerinde güney ve batılı yönlerden hafif rüzgar bekleniyor. Öte yandan Marmara'nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

Ülkenin İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde ve İç Anadolu’nun güneybatısında, akşam ve gece vakitlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel kuvvetli olması (21-50 kg/m²) bekleniyor. Öte yandan ani, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgâr gibi olumsuz hava koşulları için tedbirli olunması isteniyor.

yeni-proje-3-001.jpg

MARMARA

Marmara Bölgesinde yer yer çok bulutlu bir hava beklenirken, kuzey ve doğu kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış tahmin ediliyor. Rüzgarın ise saatte 40 ila 60 kilometre hızla bölgenin güneybatısından kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden kuvvetli esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 34°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 30°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Anadolu Yakası'nın, öğleden sonra kuzey kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 30°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAKARYA °C, 29°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE BÖLGESİ

Ege bölgesinde yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Öte yandan bölgenin iç kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklentisi var. Genel olarak da yağışların öğleden sonra Denizli, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri ile Kütahya'nın güney ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 26°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ °C, 31°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 33°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

MUĞLA °C, 34°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

AKDENİZ BÖLGESİ

Akdeniz Bölgesinde de yer yer çok bulutlu hava bekleniyor. Özellikle de Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Osmaniye, Hatay kıyıları ve Kahramanmaraş'ın batı ilçelerinden yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca Isparta ve Burdur çevresinde yer yer kuvvetli yağışlar bekleniyor.

ADANA °C, 34°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA °C, 30°C

Parçalı bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 31°C

Parçalı bulutlu, kıyı ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MERSİN °C, 33°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

İç Anadolu Bölgesi’nde yer yer çok bulutlu bir hava hakim olacak. Bölgenin genelinde öğleden sonra yerel sağanaklar ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Ayrıca yağışların Konya çevreleri ve Eskişehir'in güney ilçelerinde, akşam saatlerinde Eskişehir'in doğusu, Konya'nın kuzeyi ve Kırşehir çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 31°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde güney ve batı ilçeleri gece saatlerinde il geneli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 28°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra güney, akşam saatlerinde doğu ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA °C, 30°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra il genelinde, akşam saatlerinde kuzey ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİVAS °C, 30°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra güney ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Öğleden sonra Bolu, Düzce ve Sinop çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 28°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 28°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

SİNOP °C, 29°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve gece saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 26°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ORTA VE DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesinde ise parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Ayrıca bölgenin kıyı kesimleri ile gece saatlerinde Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde sağanak yağışlı hava bekleniyor.

AMASYA °C, 30°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

TOKAT °C, 28°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Doğu Anadolu Bölgesi’nde az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Ayrıca zaman zaman bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel sağanaklar bekleniyor.

ERZURUM °C, 29°C

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

KARS °C, 29°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 36°C

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

VAN °C, 29°C

Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, bölgenin batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 39°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 37°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT °C, 39°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN