Sinan Oğan'dan eleştirilere yanıt: Seçilecek yeterlilikte oy verildi de gereğini yapmadık mı?

Sinan Oğan'dan eleştirilere yanıt: Seçilecek yeterlilikte oy verildi de gereğini yapmadık mı?

ATA İttifakı’nın birinci turdaki cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, kendisine “AKP kadroları, temsil gücü, etkileri ve pisliklerine bakıldığında; okyanusta bir damlasınız! Ülkücü CB adayı diye yola çıktığınızda, keşke, bir planın adamı olduğunuzu bize, dürüstçe söyleyebilseydiniz?” sözlerine cevap verdi. Oğan verdiği sözleri tuttuğunu savunarak, “Bu oyla bu kadarını yapabildik. Seçilecek yeterlilikte oy verildi de gereğini yapmadık mı?” dedi.

Dağılan ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ikinci tur için Cumhur İttifakı’nı desteklediğini duyurunca tepki çekmişti. Son olarak eski MHP Milletvekili Ali Uzunırmak, Sinan Oğan’ın ‘Plana sadık kal’ sözüne yönelik yaptığı bir paylaşımla “AKP kadroları, temsil gücü, toplumda eriştiği dünya görüşü yoğunluğu, etkileri ve pisliklerine bakıldığında; Okyanusta bir damlasınız! Ülkücü CB adayı diye yola çıktığınızda, bizler imza verip, verdirirken, keşke, bir planın adamı olduğunuzu bize, kitleye dürüstçe söyleyebilseydiniz?” şeklinde tepki vermişti.

Sinan Oğan ise buna karşılık “Türk milliyetçilerinin ve gönüllü dostlarımızın bize verdiği imza ve oylarla yaptık. Bize sadece yüzde 5,2 oy verildi. Bu oyla bu kadarını yapabildik. Seçilecek yeterlilikte oy verildi de gereğini yapmadık mı?” diye cevap verdi.

'SÖZÜMÜZÜ TUTTUK VE HDP’Yİ KİLİT PARTİ KONUMUNDAN ÇIKARDIK'

Oğan’ın cevabı şöyle:

“Sayın Uzunırmak, yola çıkarken 3 sene önce Türk milliyetçilerine şu sözleri verdim: Öncelikle 'üzerinde uzlaşılan bir Türk milliyetçisi aday olursa ben olmayacağım' dedim, aday çıkmadı ben de sözüm gereği Türk milliyetçilerini adaysız bırakmadım.

1- HDP’yi kilit parti konumundan çıkaracağız. Sözümüzü tuttuk ve çıkardık.

2- Türk milliyetçilerini siyasetin ana gündemi ve gündemin belirleyeni yapacağız dedik ve yaptık.

3- Seçimi ikinci tura bırakacağız ve ikinci turun belirleyeni yapacağız dedik ve yaptık.

4- İkinci turda her iki ittifakı domine edecek ilkeleri ortaya koyduk ve kabul ettirdik.

'DAHA İYİSİNİ YAPABİLEN VAR İSE ÇIKSIN VE BUYURSUN'

Tüm bunları sizlerin, Türk milliyetçilerinin ve gönüllü dostlarımızın bize verdiği imza ve oylarla yaptık. Bize sadece yüzde 5.2 oy verildi. Bu oyla bu kadarını yapabildik. Seçilecek yeterlilikte oy verildi de gereğini yapmadık mı?

İkinci turda istişare yaptık, bu kararımızın doğru olduğuna kanaat getirdik ve tercih kullandık. Biz yukarıdakileri kendi insiyatifimizde başlattığımız çalışmalarla ve kurduğumuz ATA ittifakı ile yaptık. Tüm bunları görmeyip tercihimizi eleştirmeniz haksızlıktır. Ayrıca; sizler yıllardır bu davada bizlerin büyükleri olarak bir insiyatif aldınız da, önümüze düştünüz de peşinizden gelmedik mi? Daha iyisini yapabilen var ise konforlu alanlarından çıksın ve buyursun sahaya insin yapsın. Eleştirmek işin en kolay ve konforlu kısmı… Biz bir damlaysak siz buyurun ırmak olun, deniz olun. Veya kim be yapıyorsa sadece eleştirmeyi de artık bırakın lütfen.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (5)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
5 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN