Erdoğan, ekonomide rahatlama için yıl sonunu işaret etti: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

Erdoğan, ekonomide rahatlama için yıl sonunu işaret etti: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir’de düzenlenen miting meydanında konuştu. Erdoğan, ekonomide rahatlama için yıl sonunu işaret ederek, "Dünyanın başının belası olan enflasyon, bizim de canımızı yakıyor. Yol açtığı maliyetlerle birlikte asrın felaketinin faturası ile karşı karşıyayız" dedi. "Bu yıl sonuna doğru ekonomide başlayacak rahatlama ile tüm kesimlerin beklentilerini karşılayacağız" diyen Erdoğan, Balıkesir'den yüzde 50'nin üzerinde oy beklediğine dikkat çekti.

Yerel seçimlerde son düzlüğe girilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan da mitinglerine devam ediyor. Bugün Balıkesir'de miting meydanında konuşan Erdoğan, yine muhalefeti hedef aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na dikkat çeken Erdoğan, "İstanbul'daki komediyi görüyorsunuz, takibe diyorsunuz. Kaybedeceklerini görünce sağa sola saldırmaya başladılar" dedi.

Öte yandan ekonomideki sorunları kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asrın felaketi" vurgusu yaparak, "Dünyanın başının belası olan enflasyon, bizim de canımızı yakıyor. Yol açtığı maliyetlerle birlikte asrın felaketinin faturası ile karşı karşıyayız" ifadelerine yer verdi.

Konuşmasında CHP lideri Özgür Özel'in, partisinin Balıkesir adayı ile ilgili İYİ Parti lideri Meral Akşener'e yaptığı çağrıya değindi. Erdoğan, "Anlaşılan o ki birileri Balıkesir üzerinden birbirlerine borçlanmışlar. Şimdi de bunu televizyon ekranlarından uluorta dillendirmeye başlamışlar. Muhalefet cenahında her şey gizli kapaklı olduğu için kimin kiminle yürüdüğü kimin kime borçlandığı tam muamma. Siyasetin acemi genel başkanlar elinde adeta bir kabzımal eline dönüştürülmesi utanç verici" şeklinde konuştu.

yeni-proje-2-001.jpg

31 MART'TA BALIKESİR'DEN YÜZDE 50 ÜZERİNDE OY BEKLİYORUM

Erdoğan'ın öne çıkan açıklaması şu şekilde;

Sevgili Balıkesirliler, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Nice gönül sultanını yetiştirmiş Balıkesir'in şehrinde olmaktan memnuniyet duyuyorum. Sizlerden 31 Mart'ta yüzde 50 üzerinde oy oranı ile Türkiye Yüzyılı belediyeciliğinin yanında yer almanızı bekliyorum. Çanakkale'den Milli mücadeleye kadar zorlu günlerin kahraman şehri Balıkesir'in Türkiye Yüzyılı'na omuz vereceğine inanıyorum.

SİYASETİN KABZIMAL HESABINA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ UTANÇ VERİCİ

Resmi rakamları istedim; şu anda bu alanda 85 bin kişi var. Yolda Balıkesirli kardeşlerimle birlikte olduk. Bu ne güzellik böyle. Balıkesir'in kimseye minnet borcu yok. Birileri Balıkesir üzerinden birbirlerine borçlanmışlar. Şimdi de bunu televizyonlarda ulu orta dillendirmeye hatta ödenmesi istemişler. Diyet borçları bitmiyor bitmeyecek. Kimin kimle yürüdüğü kimin kime borçlandığı muamma. Siyasetin kabzımal hesabına dönüştürülmesi utanç verici.

yeni-proje-3.jpg

İSTANBUL'DAKİ KOMEDİYİ GÖRÜYORSUNUZ DEĞİL Mİ?

Kaybettirmek üzerine kurulu siyasetin bu şehre hiçbir katkısı olmayacağını en iyi Balıkesirli kardeşlerim bilir. İstanbul'daki komediyi görüyorsunuz, takibe diyorsunuz. Kaybedeceklerini görünce sağa sola saldırmaya başladılar. Birileri listeyi yetiştiremedik numarası ile milleti kandırmaya çalışıyorlar, kandırmaya çalışırken bile doğru düzgün yapamıyorlar.

MUHALEFET CEPHESİNDE HERHANGİ BİR ÖLÇÜ YOK

Muhalefetteki iç çekişme ayrı facia. Biz adaylarımızı belirlerken Türkiye yüzyılı profiline aday uyduracak olmasına dikkat ettik. Onların verdiği her sözün arkasında biz varız. Hükümetimiz var Cumhur İttifakı var. Muhalefet cephesinde herhangi bir ölçü yok. Kim nereyi kaparsa elinde kalıyor havasında bir süreç yaşanıyor.

KENT UZLAŞISI DİYEREK KANDİL İLE...

CHP'nin içler acıcısı haline bakınca bu partiye gönül verenler adına üzülüyoruz. Hiçbir vizyonu programı bulunmadığını biliyoruz. Daha önceki seçimlerde örtülü ittifak tezgahını bu seçimde iyice eline yüzüne bulaştırdı. Kent uzlaşısı diyerek kandil ile uzlaşı arayışına girmesi CHP'nin bu millet ile ortak noktası kalmadığına işaret ediyor.

yeni-proje-4-001.jpg

MUHALEFETİN ADAYLARI SÖZLERİNİN YÜZDE 90'INI YERİNE GETİREMİYOR

Her kafadan ayrı ses çıkan CHP artık oyun kurucu olmaktan çıkıp oyun kuranların piyonu haline geldi. Dem in ve marjinal örgütlerin oyuncağına döndürenler utansın. Biz işimizi lafta bırakmayacağız. Biliyoruz ki Balıkesir sadece lafa bakmaz, lafı söyleyenin kim olduğuna nerede ne yaptığına ne yapabileceğine bakar.

Muhalefetin adayları sözlerinin yüzde 90'ını yerine getiremiyor, getirmek gibi dertleri de yok. Verdiğimiz kaynağı 2 kat artırdığımız halde muhalefet cenahı engellendik yalanına sığınıyor. Bunlar eser ve hizmet yapmada engellidir. Gözü de gönlü de şehrinde olmayanlar kaynakları şahsi hırsları uğrunda çarçur etmiştir. Yalanlar üzerine kurulu kampanyalar ile milleti kandırma peşindeler.

ZÜBÜK SİYASETİ İŞLEMEZ

Son 21 yılda hayata geçirdiğimiz atılımlar sayesinde ülkemizde siyasetin işleyişi değişti. Eskinin korku laf cambazlığı ile kifayetsizliğini saklama siyasetini eser ve hizmet siyaseti aldı. Günümüz Türkiye'sinde eskinin zübük siyaseti işlemez.

Siyasetin çıtasını biraz daha yükseltmiştik. Şimdi bu vizyonu şehirlerimiz ile buluşturmayı hedefliyoruz. 31 Mart'ı tarihi bir dönüm noktası olarak görüyoruz. Sizler bu adımları atarken biz de Ankara'da üzerimize düşeni yapacağız.

yeni-proje-5-001.jpg

BALIKESİR'E 238 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Son 21 yılda Balıkesir'e 238 milyar lira tutarında yatırım yaptık. Bu yatırımla eğitimde 4832 derslik kazandırdık. İkinci devlet üniversitesini açtık. Yurt binaları açtık. 39 spor tesisi açtık. 6 milyar lira üzerinde kaynak aktardık. 1.100 yataklı Atatürk Şehir Hastanesi olmak üzere 81 sağlık tesisi yaptık. 16 sağlık tesisi inşası sürüyor. 8500 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik. Riskli olan 7870 yapının dönüşümünü gerçekleştirdik.

DÜNYANIN BAŞININ BELASI OLAN ENFLASYON, BİZİM DE CANIMIZI YAKIYOR

Huzurlu güvenli şehriler kurmak önceliklerimiz arasındadır. İnsanımızın günlük hayatındaki sıkıntıları asla görmezden gelemeyiz. Ekonomide önceliği istihdam ve üretime veriyoruz. Dünyanın başının belası olan enflasyon, bizim de canımızı yakıyor. Yol açtığı maliyetlerle birlikte asrın felaketinin faturası ile karşı karşıyayız.

Onca sıkıntıya rağmen vatandaşımıza mahcup olacak kırılmaya meydan vermedik. Kovid salgınını başarı ile idare ettik. Rusya Ukrayna savaşının ülkemize sıçramasına izin vermedik. Tüm dünyaya olumsuz etkileri olan bu savaşın sona ermesi için girişimlerimizi sürdürüyoruz. İsrail saldırısına karşı İslam aleminin bir olması için gayret ediyoruz. Yardımlarımızın toplamı 34 bin tonu geçti. 2 bin 180 ton malzeme taşıyan bir gemimiz daha dün bölgeye ulaştı.

Her kim bu meselenin bizimle ilgisi olmadığını iddia ediyorsa dünyadan habersizdir. Elimizdeki tüm imkanları kullanacağız. Ülkemizi güneyden kuşatarak teröristtan projesi kurma hayalini delik deşik etmeyi sürdüreceğiz.

yeni-proje-7-001.jpg

GABAR'DA CUDİ'DE BUNLARI ÇÖKERTİP İNLERİNE GÖMDÜK

Gabar'da Cudi'de bunları çökertip inlerine gömdük. Bu yıl sonuna doğru ekonomide başlayacak rahatlama ile çalışanlarımızın ve emeklilerimiz başta olmak üzere tüm kesimlerin beklentilerini karşılayacağız. Gabar'da günde 35 bin varil çıktığı andan itibaren aile kurumlarının kaynağı olacak. Ülkemizin 21 yılda demokrasi ve kalkınma adımlarını gerçekleştirmenin gerisinde korumayı başardığımız güven ve istikrar iklimi var. bu iklime sahip çıkarak ülkemize karşı kurulan sinsi niyetleri kursaklarda bırakacağız.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (34)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
34 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN