Su kuyusu açmak için kazarken bir anda yerden fışkırdı! Mersinli çiftçi su bulamadı ama talihi öyle bir döndü ki...

Mersinli bir çiftçi su kuyusu açmak için toprağı kazarken çıkan şeyin karşısında resmen şaşkına döndü. Su bulmak için kazdığı yerden öyle bir şey buldu ki resmen talihi döndü. İşte konuya ilişkin detaylar…

Mersin’in Mut ilçesinde yaşayan bir vatandaş su bulmak için bahçesine 100 metre derinliğinde bir sondaj vurdurdu. Su için yaptığı bu işin sonucunda ise hiç beklemediği bir olayla karşılaştı. 100 metre derinlikte aradığı suyu bulamadı lakin oldukça zor anlar yaşadı. Su bulmak istiyordu lakin derinliklerde gazla karşılaştı.

yeni-proje-14-001.jpg

ZOR ANLAR YAŞANDI

Edinilen bilgiler kapsamında Mut ilçesinin Kültür Mahallesi’nde bir çiftçi bahçesinden su çıkartmak için sondaj çalışması yaptırdı. Çalışma sırasında bir işçinin çakmağı ateşlemesi ile kuyudan çıkan sıvının alev alması bir oldu. Alevler bir anda büyüyünce itfaiye ekiplerine haber verildi ve itfaiye ekipleri sayesinde kuyudaki alev söndürülerek tehlikeye karşı güvenlik önlemi alındı. Söz konusu bölgede ise uzman ekipler tarafından incelemelerin yapacağı öğrenildi.

yeni-proje-15-001.jpg

SU BEKLİYORDU GAZ ÇIKTI

Olayla ilgili bilgi veren Jeoloji Mühendisi Tahir Koldemir, "Mersin’in Mut ilçesinde zaman zaman yapılan sondajlarda bu tarz gazlar çıkıyor. Burada da sondaj atılmış sondajdan bir gaz çıkmış bu gazın ne gaz olduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Bizim başımıza gelenler bazen sondajlarda ufak tefek patlamalar oluyordu. Metan, bütan ya da provan gazlardan bir tanesi olabilir. Bunun da Türkiye Petrolleri tarafından, gerekli merciler tarafından tespit edilmesi gerekir. Bu bölgede araştırma yapılabilir. Bölgede sondajlarda zaman zaman bu tarz gazlar çıkıyor" dedi.

yeni-proje-16-001.jpg