Taksiciye ateş açmışlardı... Korku dolu anlar kamerada

Bağcılar'da tartışları taksiciyi darp edip, gasp etmeye çalışanlardan biri polis ekipleri tarafından yakalandı. Diğer şüpheli ise daha önce polis tarafından yakalanarak tutuklanmıştı. Aynı zamanda taksiciye ateş açan şüphelilerin araç içi kamerasında çekilen görüntüleri ortaya çıktı.

Bağcılar'da 2 Eylül tarihinde meydana gelen olayda taksi şoförü 60 yaşındaki İ.B.'nin aracına binen iki kişi şoförle tartışmaya başladı. Ardından taksi şoförünü gasp etmek istediler. Taksi şoförünün direnmesi üzerine şüphelilerden biri silahını çıkartarak araca doğru ateş etmeye başladı. Taksi şoförü İ.B. aracına binerek olay yerinden hızla uzaklaştı.

Polis tarafından başlatılan soruşturmada Uğur C.(28) gözaltına alındı. Daha önceden 23 kez çeşitli suçlardan polise geliş kaydı bulunan şüpheli çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Olayın firari zanlısı olarak aranan Yunus E.G.(27) de önceki gün gözaltına alındı. Daha önceden 13 kez polis tarafından gözaltına alındığı ortaya çıkan şüpheli adliyeye sevk edildi.

ARAÇ İÇİ KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan olay sırasında Taksici İ.B.'nin aracında bulunan güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde ikilinin önce araç içinde şoför İ.B. ile tartıştıkları daha sonra araçtan indikleri görülüyor. Şoförün de araçtan inmesinin ardından dışarda devam eden tartışmanın ardından İ.B.'nin hızla otomobiline binerek kaçmaya çalıştığı anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.