Türk eğitim kurumlarından Cambridge ile iş birliği

Türk eğitim kurumlarından Cambridge ile iş birliği

Mektebim Koleji, Bil Koleji, Girne Koleji ve Kavram Okulları, eğitimde dünya çapında bir isim olan Cambridge Üniversitesi'ne bağlı yayıncılık, sınav ve eğitim-araştırma kurumu Cambridge University Press&Assessment ile iş birliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma, okulların eğitim kalitesinin artırılmasına ve öğrencilerin uluslararası standartlarda eğitim almalarına katkı sağlayacak.

Eğitim sektöründe öne çıkan Mektebim Koleji, Bil Koleji, Girne Koleji ve Kavram Okulları, Cambridge Üniversitesi'ne bağlı yayıncılık, sınav ve eğitim-araştırma kurumu Cambridge University Press&Assessment ile iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, okulların eğitim kalitesinin artırılması ve öğrencilerin uluslararası standartlarda eğitim almaları hedefleniyor.

ULUSLARARASI DÜZEYDE REKABET İMKANI

Eğitim girişimcisi Ümit Kalko, anlaşma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, dil öğretimi konusunda öğrencilere sunulan olanakların sürekli olarak geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Bu anlaşmanın, öğrencilerin dil becerilerini geliştirmek ve uluslararası düzeyde rekabet edebilmelerini sağlamak için önemli bir adım olduğunu ifade etti. Cambridge Üniversitesi'nin uzmanlığı ve dünya standartlarında materyallerinin, öğrencilere daha iyi bir dil öğrenimi sunacağını ve onları gelecekteki fırsatlar için hazırlayacağını vurguladı.

basliksiz-3.jpg

“DİL ÖĞRETİM SÜRECİ DAHA DA GÜÇLENECEK”

Dünyanın en eski yayınevlerinden olan Cambridge University Press&Assessment’in ilk kitabını 1534 yılında yayınladığına dikkat çeken Ümit Kalko şu açıklamalarda bulundu:

“Cambridge dünyanın dört bir yanında bizim okullarımız gibi saygın okullarla iş birlikleri yaparak çeşitli eğitim odaklı proje ve çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda Mektebim, Bil, Girne Koleji ve Kavram Okulları’nda tüm yabancı dil öğretmenlerimiz, Cambridge‘in uzman eğitimcileri tarafından sağlanan eğitim programlarına katılacak ve uluslararası sertifikalara sahip olacaklar.

Bu girişim, öğretmenlerin yabancı dil alanında yeni projelere de imza atması için kaynak oluşturacak, mesleki gelişim için yeni fırsatlar sunacak ve böylece öğretmenlerin niteliklerini artıracak. Böylelikle, eğitim kurumlarının dil öğretimi süreci daha da güçlenecek ve öğrencileri için daha iyi bir eğitim deneyimi ile sonuçlanacak.”

“ÇOK ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Cambridge University Press Assessment Türkiye Ülke Müdürü Nicholas Ebden, imza töreninde yaptığı konuşmada, Cambridge olarak pek çok alanda entegre öğrenme ve ölçme-değerlendirme çözümleri sunduklarını belirterek, Mektebim, Bil, Girne Koleji ve Kavram Okulları ile birlikte çok önemli işlere imza atacaklarına inandığını ifade etti.

basliksiz-2.jpg

“İŞ BİRLİKLERİMİZ ÜLKEMİZ ADINA ANLAMLI VE ÖNEMLİ”

Cambridge Türkiye K-12 distribütörü TEASPress/myELT yayıncılığın ortaklarından Volkan Demirel, Cambridge Üniversitesi'nin dünyanın en iyi 5 üniversitesi arasında yer aldığını belirterek, iş birliklerinin ülkemiz adına anlamlı ve önemli olduğunu ifade etti.

YABANCI DİL EĞİTİMİNDE FARK YARATACAK PROJELER

Mektebim Koleji CEO'su Elif Çağlayan, Bil Koleji CEO'su Elif Pehlevan, Girne Koleji CEO'su Dilek Cambazoğlu ve Kavram Okulları CEO'su Hasan Çoroğlu, gerçekleşen imza töreninde, Cambridge Türkiye ile stratejik iş birliği yaparak yabancı dil eğitiminde fark yaratacak projeleri hayata geçireceklerini belirtti. Bu iş birliği sayesinde, eğitimde uluslararası standartların yakalanması, öğrencilerin dil becerilerinin geliştirilmesi ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerinin artırılması hedefleniyor.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN