Üniversitelileri bayram ettiren haber! Cep telefonu ve bilgisayarı ucuza alacaklar: Tarih verildi

Üniversitelileri bayram ettiren haber! Cep telefonu ve bilgisayarı ucuza alacaklar: Tarih verildi

14 Mayıs'ta yapılacak olan seçimlere sayılı günler kala AK Parti seçim beyannamesini açıkladı. Ankara'da yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat anlattığı beyannamede öğrencilere yönelik müjdeler peş peş sıralandı. Üniversite öğrencilerini bayram ettirecek haber. Cep telefonu ve bilgisayarı ucuza alacaklar. Erdoğan tarihi verdi. İşte öğrencilere yönelik verilen müjdeler ve ayrıntıları...

AK Parti merakla beklenen seçim beyannamesini Ankara'da açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması ile açıklanan beyannamede öğrencilere yönelik müjdeler peş peşe verildi. Gençlerden gelecek olaylara talip olan AK Parti müjdeleri tek tek sıraladı. Üniversiteliler bu habere bayram edecek. Cep telefonu ve bilgisayarı ucuza alacaklar. Tarih bile verildi!

gfgfgfgf-2023-04-12t150413-461.jpg

Seçimlere kısa bir süre kalmışken AK Parti seçim seçim beyannamesini Ankara'da açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasıyla açıklanan vaatlerde öğrencilere yönelik yeni adımlar atıldı.

CEP TELEFONU VE BİLGİSAYARI UCUZDAN ALACAKLAR

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı öncesi salon dışındaki partililere seslendi ve vaatlerini tek tek sıraladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında şunları söyledi:

"Aile ve Gençlik Bankası kuracağız. Yükseköğrenimdeki gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz.

hggh-4.jpg

Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız.

Büyüme sayesinde 5 yılda 6 milyon yeni istihdam oluşturarak işsizlik oranımızı yüzde 7 seviyesine gerileteceğiz.

Kişi başına düşen milli gelirimizi önümüzdeki dönemde önce 16 bin dolara, ardından daha yüksek seviyelere ulaştıracağız. Önümüzdeki dönemde yıllık 5,5 büyüme oranıyla milli gelirimizi bu dönemde 1,5 trilyon dolara, ardından asıl hedefimiz olan 2 trilyon dolara çıkartacağız.

Turizmde 90 milyon turist ve 100 milyar dolar turizm geliri hedefiyle yatırımı ve tanıtımı hızlandıracağız.

"REFAH DÜZEYİNİ YÜKSELTECEĞİZ"

Memurundan emeklisine ve işçisine kadar çalışanlarımızın ücretlerini daima enflasyonun üzerinde artırarak refah düzeylerini yükselteceğiz.

Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız.

fggfgfgf-29-001.jpg

Ankara-İstanbul arasında süper hızlı tren hattı kuracağız.

Ülkemizin şartlarına uygun bir üretim planlamasıyla hem verimi hem çiftçilerimizin gelirini yükseltecek bir sistem kuracağız."

Değişen ihtiyaçlara göre Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni restore ederek Türkiye Yüzyılı hedeflerimize daha fazla katkı verecek şekilde geliştireceğiz.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN