Valilikler peş peşe açıklıyor! 14 ilde eğitime kar engeli

Valilikler peş peşe açıklıyor! 14 ilde eğitime kar engeli

Yurtta etkisini göstermeye başlayan şiddetli kar yağışları nedeniyle gözler okullara çevrilmiş durumda. Meteoroloji'den yapılan uyarılar sonrasında valilikler okulları tatil etmeye başladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamalar sonrasında toplamda 14 ilde eğitime ara verildiği belirtildi.

Meteoroloji yurt genelinde düşen hava sıcaklığı sonrasında şiddetli kar yağışı hakkında uyarılarda bulunurken valilikler tarafından 14 ilde eğitime ara verildiği açıklandı.

ARDAHAN'DA EĞİTİME ARA

Ardahan'da olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği açıklanırken Valilik, kent genelinde kar yağışı ve tipinin ulaşımı aksattığı belirtildi.

Aynı zamanda açıklamada tüm okulların ulaşımın aksaması dolayısıyla yarın tatil edildiği, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ERZURUM'DA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Olumsuz hava şartları nedeniyle Erzurum Valiliği, kent genelinde yarın okulların tatil edildiğini açıkladı.

Valilik tarafından yapılan duyuruda, kent genelinde devam eden yoğun kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği aktarıldı.

Aynı zamanda, söz konusu ilçelerdeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Öte yandan Çat, Tekman, Karayazı, Hınıs, Aşkale, İspir ve Pasinler kaymakamlıkları da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullara bir gün ara verildiğini duyurdu.

BİNGÖL'ÜN KARLIOVA İLÇESİNDE EĞİTİME ARA

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara Kamakamlık tarafından duyuruldu.

Yapılan açıklamada, yoğun tipi ve buzlanma nedeniyle 25 Aralık Pazartesi günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Hamile ve engelli kamu çalışanlarının da aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

KASTAMONU'DA TAŞIMALI EĞİTİME KAR ENGELİ

Bir tatil haberi de Kastamonu'dan geldi. Kennte taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Kastamonu Valiliğinden yapılan açıklamada, özellikle köylerde yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtildi.

Açıklama, şu ifadelerle yapıldı:

"Köylerimizdeki yoğun kar yağışının ardından köy yollarımızda gece buzlanma olacağı değerlendirildiğinden, sadece taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimize münhasır olmak kaydıyla, pazartesi günü il genelinde, eğitim ve öğretime ara verilmiştir."

AĞRI'DA OKULLARA KAR TATİLİ

Olumsuz hava koşullarının etkili olduğu Ağrı'da da eğitime bir gün ara verildi. Ağrı Valiliği, olumsuz hava şartları nedeniyle kent genelinde 25 Aralık Pazartesi günü okulların tatil edildiğini duyurdu. İl genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında eğitime ara verilirken, hamile, engelli veya kronik rahatsızlığı bulunan kamu personeli de 1 gün süre ile idari izinli sayılacak.

ARTVİN'DE EĞİTİME 'KAR' ENGEL OLDU

Kar yağışı nedeniyle Artvin'de eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

Artvin Valisi Cengiz Ünsal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kent genelinde kar ve olası buzlanma olaylarına karşı tüm okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiğini duyurdu. Vali Ünsal paylaşımında, "Yoğun kar yağışı, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle, Artvin merkezde 25 Aralık Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kuru ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personellerimiz de aynı gün idari izinli sayılacaktır" ifadelerinde bulundu.

VAN'IN 4 İLÇESİNDE EĞİTİME KAR ENGELİ

Van'da ise olumsuz hava koşulları nedeniyle Çaldıran ilçesindeki tüm okullarda, Muradiye, Çatak ve Özalp ilçelerinde de taşıma kapsamındaki okullarda yarın eğitime ara verildi.

Muradiye Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede olumsuz hava şartlarının etkili olduğu belirtildi. Açıklamada, yoğun kar ve yollarda buzlanma tehlikesi dolayısıyla yarın taşımalı eğitim kapsamındaki tüm okullarda eğitime ara verildiği kaydedildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise Çaldıran ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm ilk ve orta dereceli okullar ile diğer eğitim kurumlarının yarın tatil edildiği duyuruldu.

Çatak ve Özalp ilçelerinde de yoğun kar ve bazı mahalle yollarının kapalı olması nedeniyle taşıma kapsamındaki okullarda eğitime ara verildiği bildirildi.

KARS VE ERZİNCAN'DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Kars'ta kent genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okullar tatil edildi.

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, soğuk hava koşulları nedeniyle olası buzlanma riskine karşı tüm okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Ayrıca, kamu kurumlarında görevli engelli, hamile ve 60 yaş üstü personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Erzincan'ın Refahiye ilçesinde de olumsuz hava koşulları etkili oluyor.

Refahiye Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, etkili olan kar yağışı, gece oluşabilecek buzlanma riski ile ulaşımda yaşanabilecek muhtemel olumsuzluklar nedeniyle, 25 Aralık Pazartesi ilçe genelinde eğitim ve öğretime ara verildiği belirtildi.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, engelli ile kronik hastalığı bulunan personelinde 25 Aralık tarihinde idari izinli sayılacakları kaydedildi.

Sivas’ın Gölova ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı sonrası okullar bir günlüğüne tatil edildi.

OKULLARIN TATİL OLDUĞU DİĞER İLLER AÇIKLANDI

Ayrıca, Bayburt il genelinde, Giresun'un Çamoluk, Erzincan’ın Refahiye ilçelerinde okullar tatil edilirken, Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde ise taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN