Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuruları başladı-Burs başvuru formu

Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuruları başladı-Burs başvuru formu

Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuruları başladı. Peki, Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuru şartları neler? Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuruları ne zaman bitiyor? İşte Ömer Sabancı Vakfı burs hakkında bütün detaylar haberimizde...

2015 Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuruları başladı. Peki, Hacı Ömer Sabancı Vakfı bursuna kimler başvuru yapabilir? Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuru şartları neler? Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuruları ne zaman bitiyor? İşte Ömer Sabancı Vakfı burs hakkında bütün detaylar haberimizde...

Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak veriliyor. Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından engel ve başarı durumuna göre tespit edilen ve yurt içindeki devlet üniversitelerine yerleştirilen 15 engelli öğrenci ile aşağıda belirtilen burs kapsamındaki üniversitelere yerleştirilmiş olmaları şartıyla kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanı itibariyle il birincisi olarak tespit edilen 15 öğrenciye de Sabancı Vakfı bursu verilir.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı bursuna kimler başvuru yapabilir?

Sabancı Vakfı Bursları, 2015 yılında aşağıdaki üniversitelere, belirtilen puan türlerinde yerleştirilen öğrencilere verilir:

Ankara Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

Boğaziçi Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-2

DİL-1

Çukurova Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

Dokuz Eylül Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

Ege Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

Gazi Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TS-1, 2

Hacettepe Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

DİL-1

İstanbul Teknik Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

İstanbul Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-1, 2

DİL-1

Marmara Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

TS-1, 2

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

TM-1, 2, 3

DİL-1

Yıldız Teknik Üniversitesi

MF-1, 2, 3, 4

Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuru şartları neler?

Burs başvurusu için 2015 Yılı Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS), yerleştirme puan türü esas alınmak üzere, en az aşağıda belirtilen puanları almış olmak gereklidir:

MF-1, 2, 3, 4 Puanı:420
TM-1, 2, 3 Puanı:410
TS-1, 2 Puanı:420
DİL-1 Puanı:420

-Burs, ülke sınırları içerisinde lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir.

-Yukarıda belirtilen Üniversitelerin Burs Komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak Sabancı Vakfı bursu alacak öğrenciler belirlenecektir.

-Ekim-Haziran aylarında olmak üzere 9 ay süreyle aylık 410 TL burs ödemesi yapılacak olup, burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.

-Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı burs başvuruları ne zaman bitiyor?

Üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgeler Sabancı Vakfı bursları için de aynen geçerli olacaktır. Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri Burs Ofisi'ne teslim edilmesi gerekmektedir. Öğrenci İşleri Burs Ofisi tarafından farklı bir tarih belirlenmediği durumda son başvuru tarihi 16 Ekim 2015'tir.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN