Haluk Levent'ten flaş karar! Time dergisinin ödülünü reddetti: İsyan ederek sebebini açıkladı!

Haluk Levent'ten flaş karar! Time dergisinin ödülünü reddetti: İsyan ederek sebebini açıkladı!

Dünyaca ünlü Time dergisi tarafından 2023 yılında dünyanın en etkili 100 kişisi arasında gösterilen Ahbap Derneği'nin kurucusu sanatçı Haluk Levent, ödülü reddettiğini açıkladı. İşte detaylar…

Sanatçı kimliğinin beraberinde kurucusu olduğu AHBAP derneğiyle üne kavuşan Haluk Levent, dünyaca ünlü Time dergisi tarafından halk tarafından seçilen "Yaşayan En Etkili 100 Kişi" arasında gösterilen sanatçı yaptığı hareketle herkesi şaşırttı. Detaylar haberimizde…

ahbap

HALUK LEVENT DÜNYANIN EN ETKİLİ 100 İSMİ ARASINA GİRDİ AMA ÖDÜLÜ REDDETTİ! İŞTE TİME DERGİSİNİN HALUK LEVENT'İ İSYAN ETTİREN O SÖZLERİ...

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin ardından daha önce birçok toplumsal etkinlikte olduğu gibi depremin yaralarını sarmak için kampanya yürüten AHBAP Derneği'nin kurucusu sanatçı Haluk Levent, dünyanın en etkili isimlerinden biri. Ancak ünlü sanatçı, derginin Türk milleti ile ilgili sözlerini haksız bulduğunu vurgulayarak ödülü reddetti ve Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmeyeceğini söyledi. İşte o sözler...

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremlerden sonra daha önce birçok toplumsal etkinlikte olduğu gibi depremin yaralarını sarmak için kampanya yürüten AHBAP Derneği'nin kurucusu sanatçı Haluk Levent, dünyanın en etkili isimlerinden biri.

Time dergisinin ABD Başkanı Biden, Elon Musk, Beyoncé, Messi ve Bella Hadid gibi isimlerin yer aldığı listede yer alan Haluk Levent ödülü reddetti.

Haluk Levent, Time dergisinin sözlerine cevaben sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, ödülü almak için Amerika'ya gitmeyeceğini duyurdu.

İŞTE HALUK LEVENT'İN TEPKİ GÖSTERDİĞİ O İFADELER:

Ünlü sanatçı, Türk devletiyle ilgili olarak kullanılan hiçbir dili kabul etmediğini beyan ederek şu açıklamayı yaptı:

"Ama içerik beni üzdü. Referans olan kişi, Türkiye Cumhuriyeti devletinin benim çalışmalarım üzerinden eleştirilmesi kabul edeceğim bir husus değil.

Bu sebeple ödülü reddediyorum ve Amerika’ya gitmeme kararı aldım.

Deprem sürecinde tüm devlet kurumları, hükümet, tüm muhalefet , belediyeler ve 18 bin STK yani tüm ülke tek yürek olup herkes elinden geleni yapıyorken bu tartışmaların içine girmeme kararı aldım. Bilginize."

Resmî duyuru az önce geldi.

İngiltere Kralı Charles

ABD Başkanı Joe Biden

Elon Musk

Beyonce

Messi

Bella Hadid

Janet Yellen ile birlikte en etkili 100 kişi içine seçilmişim.

Türkiye’den 182 kişi önerilmiş.

Editörler araştırma yapmış. pic.twitter.com/HUMRiZMErW

— Haluk Levent (@haluklevent) Nisan 13, 2023

Depremin olduğu ilk günlerden itibaren depremzedeler için çalışan Haluk Levent hem yardım çalışmalarında hem de bireysel sevkiyatlarda toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştı.

1150 EV İNŞA EDECEK

Haluk Levent geçtiğimiz günlerde Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Gaziantep'teki ev projelerinin detaylarını paylaştı. Levent, ilk etapta bin 150 konutun inşa edileceğini, konutların altı ayda teslim edilmesinin beklendiğini açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Levent, şunları söyledi:

“Bağışlar geldiğinden bu yana deprem bölgesi için 1 milyar TL’nin üstünde kullanım yaptık.

Kalan paranın çok büyük bir bölümünü ise deprem konutları için harcamaya karar verdik. Depreme tam dayanıklı çelik konstrüksiyon evler. 2 katlı olacak şekilde. 83 metrekare. Ailede engelli çocuğu olan ve evi yıkılan vatandaşlarımıza ev yapıp ücretsiz vereceğiz. İlk etapta 1150 ev. Adıyaman, Hatay, Maraş, Malatya ve Antep’te 2+1 çelik konstrüksiyon ev inşaatlarına başlıyoruz” dedi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN