150 Yıllık zeka ölçen optik illüzyon: Resimdeki gizli yüzü 500 kişiden sadece 1 kişi buldu! Yapabilir misin?

150 Yıllık zeka ölçen optik illüzyon: Resimdeki gizli yüzü 500 kişiden sadece 1 kişi buldu! Yapabilir misin?

Optik illüzyon zeka testi: Sadece yüksek IQ sahibi kişiler, resmin içine gizlenmiş olan Dağcı Rehberini 21 saniyede görebilirler. Dağcı Rehberi'ni gördünüz mü? Bu optik illüzyon testi ile gözlem becerelerinizi ve zekanızı test etme fırsatını yakalayın.

Bu eski optik illüzyon görüntüsü, dağcının dağa tırmanmasına yardım eden gizli rehberi tanımlamanız gereken zor bir bulmaca kartıdır. Bu optik illüzyonda, dağlara tırmanmaya çalışan bir dağcı görebilirsiniz. Sol elinde tırmanmasına yardımcı olan bir balta var. Ancak dağa tırmanmak için de rehberinin yardımına ihtiyacı vardır. Dolayısıyla, bu optik illüzyonun en zor yanı, Rehber'in dağların içinde bir yere gizlenmiş yüzünü tespit etmektir. Resimde, görüntünün içinde gizlenmiş olan dağcının rehber yüzünü bulmaya çalışırken binlerce yetişkinin kafasını kaşımasına neden oldu.

1-007.jpg

DAĞCI REHBERİNİN YÜZÜNÜ YALNIZCA BİR DAHİ GÖREBİLİR

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi birçok optik illüzyon türü vardır. Optik bir illüzyon, bir nesnenin veya çizimin veya beynin şeyleri algılama biçimine meydan okuyan insanların zihin büken, derinden büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Böyle zekice bir örnek, görüntünün içinde bir yerde bir Dağcı Rehberi'nin saklandığı eski bir resimde görülebilir.

21 SANİYEDE DAĞCI REHBERİNİ BULABİLİR MİSİN?

Sadece 21 saniyede resimdeki Dağcı Rehberi'ni tespit etmeyi başarırsanız, bunun olağanüstü zekanızın bir işareti olabileceği iddia edildi. Araştırmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu gösteriyor.

ZEKA TESTİ OPTİK İLLÜZYON CEVABI

Bu optik illüzyona yakından bakın ve dağcı resminin içindeki gizli rehberin yüzünü bulmaya çalışın. Gizli kılavuzu bulmak çok zor görünebilir, ancak görüntüyü ters çevirirseniz yardımcı olabilir. Rehberin yüzü resmin sağ üst köşesindeki dağ kayaları arasında gizlenmiş olarak görülebilir. Size kolaylık sağlamak için aşağıdaki resimde dağcının kılavuz yüzünü vurguladık.

2-007.jpg

Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Bu nedenle, Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bir fikir verir. Söyleyin bize, bu optik illüzyonun içinde gizlenmiş Dağcı Rehberi'ni gördünüz mü?

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (3)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
3 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN