Araştırma: Kadınlar kendilerinden küçük erkeklerle daha mutlu

Araştırma: Kadınlar kendilerinden küçük erkeklerle daha mutlu

İngiltere’de yapılan bir araştırmada; kadınların, kendisinden yaşça daha küçük erkeklerle yaşadıkları ilişkilerde hem duygusal hem de cinsel açıdan daha mutlu olduğu bulgusuna yer verildi.

İngiltere’de yapılan bir araştırmada; kadınların, kendisinden yaşça daha küçük erkeklerle yaşadıkları ilişkilerde duygusal açıdan daha mutlu olduğu bulgusuna yer verildi.

İngiltere’deki Londra Metropolitan Üniversitesi'nde ilişkilere yönelik dikkat çeken bir araştırma yapıldı. Araştırmacılar, 'Cinsellik ve İlişki Terapisi' dergisinde yayınlanan araştırmaları için 24 kadınla iletişim kurdu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre çalışma, kendilerinden genç kişilerle birlikte olan kadınların incelenen üç farklı kategoride de daha yüksek puanlar aldığını buldu.

Bu, yaş farkı olan ilişkilerde duygusal boşluk olduğu ve yalnızca fiziksel arzuların yer aldığı stereotipi çürütüyor gibi görünüyor.

Araştırmanın başındaki isim Samantha Banbury, "Bu çalışma, genç erkeklerle ilişkisi olan kadınların benzer ilişkilerde olanlardan daha az tatmin edici veya daha az başarılı olduğu yönündeki önyargılı düşünceyi sorguluyor" ifadelerini kullandı.

Projede yer alan katılımcıların 17'si 'puma' olarak da nitelendirilen yani kendilerinden yedi ila 10 yaş arası genç erkeklerle çıkan kadınlardı. Geriye kalan yedi kadın ise kendi yaşlarına yakın erkeklerle ilişki içerisindeydi.

ANKET SONUCU: DAHA MUTLU

Ankete katılan ilk grubun ortalama yaşı 45 iken diğer grubun ortalama yaşı 42 idi. Çıkan sonuçlar ilk gruptaki kadınların ilişkide daha mutlu ve tatminkar olduğunu ortaya koydu. Az sayıda katılımcıyla çalışan ekip, tekrar aynı bulgulara ulaşıp ulaşmadıklarını görmek için daha fazla kadın katılımcıyla çalışmak istediklerini belirtti.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN