Bu bilmeceyi çözmek çok zor! Son saatin doğru zamanını bulabilir misin? IQ'nu test et

Bu bilmeceyi çözmek çok zor! Son saatin doğru zamanını bulabilir misin? IQ'nu test et

IQ testi için zeka: Bu akıl bulmacasında, son saatin hangi zamanı göstermesi gerektiğini belirlemeye çalışın. Resimdeki doğru zamanı yalnızca yüksek IQ'ya sahip kişiler belirleyebilir!

Bu IQ testi, verilen problemi çözerken verdiğiniz karara dayalı olarak zeka seviyenizi test etmenin eğlenceli bir yoludur. Bu tür Zihin Bulmacaları altında, problemi dikkatli bir şekilde analiz etmeniz ve analitik ve mantıksal akıl yürütme becerilerinizi kullanarak cevaba ulaşmanız gerekir. Zeka Oyunları, bulmacalara eğlenceli bir öğe ekleyerek basit bir bilmeceyi daha ilginç hale getirir. Çözüme ulaşmak için yaratıcı düşünmeniz gerekiyor çünkü cevap hemen önünüzde olmayacak. Bu yüzden, resimdeki son saatin ne zaman gösterilmesi gerektiğini belirlemeniz gereken ilginç bir zeka oyunu hazırladık.

1.jpg

SON SAAT HANGİ ZAMANI GÖSTERİLMELİ? BULABİLİR MİSİN?

Bu zeka bulmacası resminde, son saatin hangi zamanı göstermesi gerektiğini belirlemeniz gerekiyor. Bulmaca, izleyicilerden mantıksal akıl yürütme yoluyla son izlemenin zamanını tahmin etmelerini ister. Resimde, her biri farklı bir zaman gösteren, arka arkaya yerleştirilmiş beş saat görebilirsiniz. Ancak her saatin zamanları arasında bir bağlantı vardır.

Sizin göreviniz, görüntüdeki son saatin doğru zamanını bulmaktır. Cevap oldukça basit ama zor olduğundan bu bulmacayı cevaplamadan önce resme çok dikkatli bakmanız gerekiyor. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden çok fazla kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun!

ZEKA BULMACASI AÇIKLAMASI VE CEVABI

Her saatin zaman farkına dikkatlice bakarsanız, her saatin arasına 42 dakika eklendiğini fark edeceksiniz. İlk saat 2:31, ikinci saat 3:13, üçüncü saat 3:55 ve dördüncü saat 4:37'yi gösteriyor. Bu nedenle, son saat, 4:37'yi gösteren önceki saatine 42 dakika ekledikten sonra 5:19'u göstermelidir.

2.jpg

Yukarıdaki zeka oyunu zekanızı ve gözlem becerilerinizi test etmek için eğlencelidir. Bu tür bulmacalar, öngörülen süre içinde çözüme ulaşmak için matematiksel becerilerden ziyade yanal düşünmeyi gerektirir. Ancak cevabı birkaç saniye içinde çözdüyseniz, başardığınızı hissedeceksiniz. Bu zeka oyunu, IQ Seviyenizi değerlendirmenin başka bir eğlenceli yolu. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, Zeka seviyenizi bilmenin iyi bir yoludur.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN