Bu dağcılık resminin içinde gizlenen adamın yüzünü kimse bulamıyor! 15 saniyede bulanların IQ seviyesi 140 çıkıyor!

Bu dağcılık resminin içinde gizlenen adamın yüzünü kimse bulamıyor! 15 saniyede bulanların IQ seviyesi 140 çıkıyor!

Optik illüzyon IQ testi: Yüksek zekaya sahip kişiler, bu dağcılık resminin içine gizlenmiş adamın yüzünü görebilir. Adamın gizli yüzünü 15 saniyede gördünüz mü?

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi birçok optik illüzyon türü vardır. Optik yanılsama, beynin nesneleri algılama biçimine meydan okuyan bir nesnenin, çizimin veya insanların akıl almaz, son derece büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Normal bir insan beyni, her açıdan farklı bir algı oluşturan şeylere veya görüntülere farklı bakabilir. Dolayısıyla, optik illüzyonlar, şeyleri nasıl algıladığınıza biraz ışık tuttuklarından psikanaliz alanının da bir parçasıdır. Böyle zekice bir örnek, bir dağa tırmanma resminin içinde bir yere gizlenmiş bir adam yüzünün olduğu bir resimde görülebilir.

1-022.jpg

RESİMDEKİ ADAMIN GİZLİ YÜZÜNÜ BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki resim, adamın gizli yüzünü tanımlamanız gereken zorlu bir bulmaca kartıdır. Bu optik illüzyonda, bir adamın balta yardımıyla dağa tırmandığını görebilirsiniz. Ancak farklı bir adamın yüzü dağın içinde saklanmaktadır. Yani, bu optik yanılsamanın daha zor kısmı, bu görüntüdeki gizli adamın yüzünü tespit etmektir. Görüntü, saklanan adamı bulmaya çalışan binlerce yetişkinin kafasını kaşımasına neden oldu. Resimdeki gizli yüzü bulabilir misin?

GİZLİ YÜZÜ GÖRDÜN MÜ?

Resimdeki adamın yüzünü sadece 15 saniyede tanıyabilmenizin olağanüstü zekanızın bir işareti olabileceği iddia edildi. Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor.

Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Bu nedenle, Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verir. Söylesene, bu optik yanılsamanın içinde gizlenmiş adamın yüzünü gördün mü?

OPTİK İLLÜZYON ÇÖZÜMÜ

Bu optik illüzyona yakından bakın ve adamın resmin içine gizlenmiş lambasını bulmaya çalışın. Adamın gizli yüzünü bulmak çok zor görünebilir, ancak resmi ters çevirirseniz yardımcı olabilir. Adamın yüzü dağcının sol bacağının yanında saklanıyor.

2-012.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN