Bu optik illüzyonda çizgilerin arkasında bir hayvan var! Sadece IQ seviyesi yüksek olanlar 15 saniyede görebiliyor!

Bu optik illüzyonda çizgilerin arkasında bir hayvan var! Sadece IQ seviyesi yüksek olanlar 15 saniyede görebiliyor!

IQ'nuzu test etmek için optik illüzyon: Bu görsel yarışmada, siyah beyaz çizgilerin arkasına gizlenmiş bir hayvanı 15 saniyede görebilir misiniz?

Optik illüzyon, farklı görünüşlere sahip olan ve farklı şekilde algılanabilen bir nesnenin veya bir çizimin veya bir resmin akıl almaz bir çizimidir. Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar gibi birçok optik yanılsama türü vardır. Birçok optik yanılsama görüntüsü, gördüklerimize dayanarak kişiliğimizin gizli yönlerini ve en derin arzularımızı ortaya çıkarabilir. Bunlar aynı zamanda zeka seviyenize biraz ışık tuttukları için psikanaliz alanının bir parçasıdır. Böyle güzel bir örnek, siyah ve beyaz çizgilerin arkasına bir hayvanın gizlendiği optik illüzyonda görülebilir.

1-001.jpg

ÇİZGİLERİN ARASINDAKİ GİZLİ HAYVANI BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki görüntü, gözlerinizden bir şeyler saklayarak zihninize oyunlar oynayacak bir optik yanılsamadır. Bu illüzyon, beyninizle birlikte görüşünüzü test etmek için yaratılmıştır. Görselde siyah beyaz çizgilerin arkasına gizlenmiş bir hayvan görülmektedir. O hayvanı teşhis edebildiniz mi? Dolayısıyla, bu optik yanılsamadaki zorluk, zebrayı siyah ve beyaz çizgilerle tanımlamaktır.

GİZLİ HAYVANI GÖRDÜN MÜ?

Optik illüzyonlar her zaman beynimizin nasıl çalıştığına dair büyüleyici bilgiler verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse söyle bize, bu optik illüzyonda gizli hayvanı gördün mü?

OPTİK İLLÜZYON CEVABI

Siyah beyaz çizgilerin ardındaki gizli zebrayı bulmakta zorlanıyorsanız, yardım etmek için buradayız! Çizgilere yakından bakmak gerekiyor. Şimdi, çözmekte zorlanıyorsanız, gözlerinizi kısmayı deneyin veya ekranınızı yukarı ve aşağı kaydırın. Resmi yukarı aşağı kaydırıp biraz yana yatırırsanız siyah beyaz çizgilerin ardındaki zebrayı görebileceksiniz.

2-001.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN