Back To Top
Haluk Levent: Papağan bizde

Haluk Levent: Papağan bizde

Haluk Levent: Papağan bizde
- A +

Haluk Levent 'Papağan bizde' mesajı ile papağanın kurtarıldığını duyurdu. Murat Özdemir'in işkence yaptığı papağan Haluk Levent'te haberi vatandaşları mutlu ederken sanatçı papağanın resmini paylaştı.

Haluk Levent 'Papağan bizde' diye paylaşımda bulundu.  Murat Özdemir'in işkence yaptığı papağan sanatçı Haluk Levent'te. Bu haberden sonra pek çok vatandaş rahat bir nefes aldı.  MasterChef yarışmasından diskalifiye olan Murat Özdemir'in papağana işkence yaparken çekilen videosu sosyal medyada infiale neden olmuştu. Ünlü sanatçı Haluk Levent AHBAP derneği aracılığı ile  Murat Özdemir'in işkence yaptığı papağana sahip çıktı.

MasterChef yarışmasından diskalifiye olan Murat Özdemir, paylaştığı görüntü ile sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı. Video sonrası şarkıcı Haluk Levent de harekete geçti.

Papağanın götürüldüğü karakola giden Haluk Levent, kuşu AHBAP olarak sahiplenebileceklerini açıkladı.

"AYAĞI KIRILMIŞ"

Öte yandan Haluk Levent, papağanın gördüğü şiddet sonrası ayağının kırıldığı bilgisini verdi.

18-12/18/haluk-levent.jpg

HALUK LEVENT KİMDİR?

Haluk Levent, 26 Kasım 1968 tarihinde Adana-Yüreğir’de dünyaya geldi. İlkokulu Sabancı İlköğretim Okulu’nda okuyan Levent, liseyi Adana Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Sonra sırasıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği, Ankara Üniversitesi Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nde kısa zamanlar öğrencilik yaptı.

Haluk Levent, üniversite giriş sınavlarını kazansa da eğitimini düzenli bir şekilde ilerletemiyordu. Bu durumda ailesinin maddi sıkıntıları da önemli bir rol oynuyordu.

Sürekli sınavlarla uğraşırken bir yandan da ticaret yapmaya başladı. Ticari açıdan başarısız olunca yaşadığı yeri terk etti ve çeşitli şehirlerde şarkı söylemeye başladı. İlk albümünün isminin “Yollarda” olmasının sebebi, hayatının bu kısmını sürekli yollarda geçirmesidir.

18-12/18/murat-ozdemirin-iskence-yaptigi-papagan-haluk-leventte.jpg

Levent, 1992 senesinde İstanbul- Ortaköy’de çeşitli barlarda çıkmaya başladı. Bu dönemde tanıştığı sanatçılar sayesinde şarkılarını geliştirdi.

Yapımına 1990 senesinde başladığı “Yollarda” isimli ilk albümü 1993 senesinde yayınlandı. Bu albüm, “Anadolu Rock” türünün Türkiye’de ikinci kez gündeme gelmesini sağladı.

İlk albümünün yaklaşık iki yüz bin satması üzerine 1995 senesinde “Bir Gece Vakti” albümünü yayınladı.

Yine 1996'nın hemen sonunda “Arkadaş”albümü piyasaya çıktı. Bu albümle Anadolu Rock müziğin müzikal anlamda en başarılı örneklerinden birine imza attığı düşünülmektedir. Sanatçı, “Arkadaş” albümü için "Bu albümle dünya standartlarını yakaladım" demektedir.

1997 senesinin Ağustos ayında cezaevine girdi. Yaklaşık on yıldır devam eden bir ticari dava yüzünden 9 ay mahpus kaldı. Cezaevindeyken uzun saçlarını kesip Akkuyu’ya, yapılması düşünülen Nükleer santral projesinin protesto gösterilerine yolladı. Aynı zamanda mahpus olduğu günlerde yazdığı, ilk kitabı olan “Kedi Köprüsü” yayınlandı.

Cezaevinden çıktıktan sonra 18 aylık askerlik görevinden dolayı yeni albümünü hazırlamak için çok az bir vakti vardı.  Bu koşullar altında 1998 eylülünde “Yine Ayrılık” albümünü çıkarttı ve askere gitti. 

Askerlik dönüşünün ardından birçok albüme imza atan sanatçı, sadece müzikal başarısıyla değil, çevre sorunlarına karşı duyarlılığıyla ön plana çıkmaktadır. Hemen hemen her albümünde çevre bilincini aşılama yolunda şarkılara yer vermiştir.

Sanat yaşamına on iki albüm, bin konser, iki kitap, yüzlerce ödül, yardım konserleri, iki tane rekor konser (on iki saatlik) ve onlarca çevre davası sığdırdı.

2013 senesindeki gezi eylemlerine de katılan Haluk Levent, gezi parkında söylediği şarkıyla da gündeme gelmişti. 

Haluk Levent bir kız çocuğu babasıdır.

ALBÜMLER

Yollarda / Bu Ateş Sönmez 

Bir Gece Vakti 

Arkadaş 

Mektup

Yine Ayrılık 

Www.leyla.com 

Kral Çıplak 

Bir Erkeğin Günlüğü 

Özel Canlı İstanbul Konseri 

Türkiye Turnesi 2003 

Aç Pencereni 

Annemin Türküleri 

Akşam Üstü 

Karagöz ve Hacivat 

Dostane 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN