İki resim arasında 10 gizli fark var! Yalnızca üst düzey zekaya sahip olanlar 30 saniyede bulabiliyor! Zekanı test et

İki resim arasında 10 gizli fark var! Yalnızca üst düzey zekaya sahip olanlar 30 saniyede bulabiliyor! Zekanı test et

Farkı bulun: İki resim arasında 10 fark var ve bunları 30 saniye içinde bulmanız gerekiyor. Şimdi gözlem becerilerinizi test edin.

Farkı bul etkinliği, netizenlerin katılmaktan keyif aldığı en popüler etkinliklerden biridir. İki özdeş resim arasındaki farkı bulmayı içerir. Görüntüler ilk bakışta aynı gibi görünse de aralarında belirli bir süre içerisinde bulunması gereken farklılıklar bulunmaktadır.

Bu aktivite sadece eğlenceli değil aynı zamanda detaylara dikkat ve görsel algı gibi bilişsel becerilerin geliştirilmesine de yardımcı olur. Uzun bir günün ardından dinlenmek ve gevşemek için harika bir yol olabilir. Düzenli olarak bu tür faaliyetlerde bulunmak, yaşlı yetişkinlerde bilişsel gerilemeyi önlemeye de yardımcı olabilir. Gözlem becerilerinizi test etmeye hazır mısınız? Hadi bulalım.

1-015.jpg

İKİ RESİM ARASINDAKİ FARKLARI BULABİLİR MİSİN?

Yukarıda paylaşılan iki resim, öğrencilerin ders çalışırken görülebildiği bir sınıf sahnesini gösteriyor. İlk bakışta görseller aynı gibi görünse de iki görsel arasında 10 fark var ve onları bulmak için 10 saniyeniz var.

Yalnızca en dikkatli kişiler, zaman sınırı içinde iki görüntü arasındaki farkları tespit edebilecektir. Tüm farklılıkları bulmanın anahtarı, görüntüleri dikkatlice izlemek ve dikkatinizi çeken farklılıkları belirlemektir.

GİZLİ FARKLARI BULDUN MU?

Bazı farklılıklar kolayca fark edilirken, diğerlerinin fark edilmesi zor olabilir ve daha dikkatli bakmanızı gerektirebilir. Şimdiye kadar kaç fark gördünüz? Daha sonra hesaplamak için hepsini hızlıca not edin.

Bu aktivite, bilişsel yetenekleri geliştirmek için faydalı olan eleştirel düşünmeyi uyararak beyin için mükemmel bir egzersiz görevi görür. Ayrıca hafızada tutmayı geliştirebilir ve genel zihinsel çevikliği artırabilir, bu da onu beyin sağlığını korumanın ve bilişsel gerilemeyi önlemenin harika bir yolu haline getirir. Ek olarak, bu tür faaliyetler eğlenceli olabilir ve bir başarı duygusu sağlayabilir.
Tüm farklılıkları tespit ettiniz mi?

ZEKA BULMACASI CEVABI

Tüm farklılıkları aynı anda tespit etmek mümkün değildir. Şimdiye kadar, meydan okumanın sonuna geldik. Kaçınız zaman sınırı içinde tüm farklılıkları tespit edebildiniz? 10 farkın hepsinin ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? O zaman aşağıdaki çözüme göz atın. İki resim arasındaki farklar şunlardır:

2-008.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN