İki resim arasındaki 10 farkı 29 saniyede bulanlar rekor kırıyor! Sadece IQ seviyesi yüksek olan insanlar bulabiliyor!

İki resim arasındaki 10 farkı 29 saniyede bulanlar rekor kırıyor! Sadece IQ seviyesi yüksek olan insanlar bulabiliyor!

Farkı bulun: İki resim arasında 10 fark var ve bunları 29 saniye içinde bulmanız gerekiyor. Gözlem becerilerinizi şimdi test edin.

Farkı bul etkinliği, netizenlerin katılmaktan keyif aldığı en popüler etkinliklerden biridir. İki özdeş resim arasındaki farkı bulmayı içerir. Bu etkinlikte birbirinin aynısı iki resim yan yana yerleştirilecektir. Görüntüler ilk bakışta aynı gibi görünse de aralarında belirli bir süre içerisinde bulunması gereken farklılıklar bulunmaktadır.

Bu aktivite eğlenceli olmasının yanı sıra detaylara dikkat ve görsel algı gibi bilişsel yeteneklerin gelişmesine yardımcı olur. Düzenli olarak bu tür faaliyetlerde bulunmak, yaşlı yetişkinlerde bilişsel gerilemeyi önlemeye de yardımcı olabilir. İyi bir gözlem yeteneğiniz var mı? O zaman aşağıda verilen iki resim arasındaki 10 farkı 29 saniyede bulun.

1-017.jpg

İKİ RESİM ARASINDAKİ FARKLARI BULABİLİR MİSİN?

Yukarıda paylaşılan iki resim, bir kız ve bir erkeğin oyun oynarken görüldüğü bir ağaç ev sahnesini gösteriyor.
Görseller ilk bakışta aynı gibi görünse de iki görsel arasında 10 fark var ve onları bulmak için 29 saniyeniz var.

Yalnızca en dikkatli kişiler, zaman sınırı içinde iki görüntü arasındaki farkları tespit edebilecektir. Tüm farklılıkları bulmanın anahtarı, görüntüleri dikkatlice izlemek ve dikkatinizi çeken farklılıkları belirlemektir.

GİZLİ FARKLARI BULDUN MU?

Bazı farklılıklar kolayca fark edilirken, diğerlerinin fark edilmesi zor olabilir ve daha dikkatli bakmanızı gerektirebilir. Şimdiye kadar kaç fark gördünüz? Daha sonra hesaplamak için hepsini hızlıca not edin.

Bu aktivite, bilişsel yetenekleri geliştirmek için faydalı olan eleştirel düşünmeyi uyararak beyin için mükemmel bir egzersiz görevi görür. Ayrıca hafızada tutmayı geliştirebilir ve genel zihinsel çevikliği artırabilir, bu da onu beyin sağlığını korumanın ve bilişsel gerilemeyi önlemenin harika bir yolu haline getirir. Tüm farklılıkları tespit ettiniz mi?

ZEKA BULMACASI CEVABI

Tüm farklılıkları aynı anda tespit etmek mümkün değildir. Şimdiye kadar, meydan okumanın sonuna geldik. Kaçınız zaman sınırı içinde tüm farklılıkları tespit edebildiniz? 10 farkın ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? O zaman aşağıdaki çözüme göz atın.

2-007.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN