İki timsah resmi arasındaki 5 gizli farkı 13 saniyede bulanların IQ seviyesi en az 130 çıkıyor! Zekanı test et

İki timsah resmi arasındaki 5 gizli farkı 13 saniyede bulanların IQ seviyesi en az 130 çıkıyor! Zekanı test et

Farkı bulun: İki timsah resmi arasında 5 fark vardır. 13 saniyede tüm farklılıkları görebilirseniz, detaylara dikkatiniz yüksektir. Şimdi dene.

Farkı bul oyunu, birbirine benzeyen iki resmin yan yana yerleştirileceği popüler bir aktivitedir. Yarışmayı başarıyla tamamlamak için, katılımcıların süre sınırı içinde iki resim arasındaki tüm farkları tanımlaması gerekir. Hem çocuklar hem de yetişkinler için popüler bir aktivitedir ve problem çözmek için sınırlı süre, aktiviteyi hem eğlenceli hem de rekabetçi hale getirir.

Bu aktivite tek başına veya gruplar halinde yapılabilir ve zihinsel çevikliği ve genel beyin işlevini geliştirmek için günlük rutinlere dahil edilmesi kolaydır. Ne kadar dikkatli olduğunuzu kontrol etmek ister misiniz? O halde iki timsah resmi arasındaki 5 farkı 13 saniyede tespit edip edemeyeceğinize bir bakalım.

1.jpg

İKİ RESİM ARASINDAKİ FARKLARI BULABİLİR MİSİN?

Yukarıda paylaşılan görsel, bir su kütlesinin yanında bir timsahın yan yana iki resmini gösteriyor. İki resim çok benzer görünse de aralarında 5 fark var ve sizin için zorluk 13 saniye içinde bu farkları tespit etmektir.

Bu zorluğu tamamlamanın en iyi yolu, görüntülere odaklanmak ve aralarındaki farkları belirlemektir. Bazı farklılıklar gözü yormazken, diğerlerinin fark edilmesi biraz zaman alır. Tüm farklılıkları tanımlayabiliyor musunuz?

GİZLİ FARKLARI BULDUN MU?

Resmi tekrar inceleyin ve göze çarpan farklılıkları not edin. Acele edin, zaman bitiyor. İyi gözlem becerisine sahip bireyler, zaman sınırı içinde tüm farklılıkları görebilir. Bu aktivite, bilişsel yetenekleri geliştirmek için faydalı olan ve mükemmel bir beyin egzersizi görevi gören eleştirel düşünmeyi harekete geçirir.

Ayrıca, hafızanın korunmasına yardımcı olabilir ve genel zihinsel çevikliği artırabilir, bu da onu beyninizi sağlıklı tutmanın ve bilişsel gerilemeyi önlemenin mükemmel bir yolu haline getirir.

ZEKA BULMACASI CEVABI

Süre doldu. İki resim arasındaki farkları merak mı ediyorsunuz? O zaman aşağıdaki çözüme göz atın. İki resim arasındaki farklar şunlardır:

2.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN