Ölüyü bile diriltiyor... 6 önemli ipucu ile ölü bitkilerinizi canlandırın

Ölüyü bile diriltiyor... 6 önemli ipucu ile ölü bitkilerinizi canlandırın

Bitki bakımı oldukça önemli konulardan olurken ne yaparsa yapsın bitkisi ölenler için bu haber ilaç gibi gelecektir. Bitkilerde bir canlı olduğundan kış aylarında soğuktan yazın ise sıcaktan korumak önemlidir. İşte, bitkilerin solup ölmesini önleyecek adımlar haberimizde yer almaktadır

Ev dekorasyonlarında ilk sırada yer alan bitkiler her zaman hayranlıkla bakılan ürünler olmuştur. Özellikle pandemi sonrasında herkesin evlere yoğunlaşmasıyla beraber evlerdeki bitki sayısı artarken ilgide çoğaldı. Evleri güzelleştiren bitkilerin solması herkesin korkulu rüyası olurken bazen ne yapılırsa yapılsın bitkiler canlanmamaktadır. Bu durumda bitkileri canlandırmak için tüyoları değerli okurlarımız ile paylaştık. İşte detaylar...

SAKSININ YERİNİ DEĞİŞTİRİN

Bitkileriniz çok güneş aldığında yaprakların kuru ve kırılgan olup olmadığı önemlidir. Bu nedenle bitkilerin ışık alması onların beslenmesine yardımcı olacağından saksının yerini değiştirmek önemli bir hamledir.

TOPRAĞINI DEĞİŞTİRİN

Bitkinin canlanması ve yapraklarının solmasının geçmesi için öncelikle yapılması gereken toprağın değiştirilmesidir. Aynı zamanda bitki susuz kalmaması adına su depolayan kristaller eklenmesi tavsiye edilir.

BUDAYIN

Bitkinin köklerinde hasar olduğunda yaprakların onarılması gerekir. Bu köklere büyük alan açmak için oldukça etkili bir yöntemdir.

Bitkileri canlandırma yöntemleri

SULAYIN

Toprağın kuru ve yaprakların kırılgan olması bitkinin susuz kaldığına işarettir. Toprağın nemlenmesi yeterli olurken bitkinin sulanmasından sonra 10 dakika boyunca saksıyı su dolu bir kabın içerisine koymak bitkinin canlanmasına yardımcı olacaktır.

SİLEREK TEMİZLEYİN

Bitkileriniz böcekler tarafından rahatsız ediliyorsa yaprakların nemli bezle ya da iyice seyretilmiş sabunlu su ile silmek etkili olacaktır. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN