Optik İllüzyon IQ testi: Sadece %1'i adamın restoranın içinde saklanan kayıp cüzdanını 11 saniye içinde tespit edebilir!

Optik İllüzyon IQ testi: Sadece %1'i adamın restoranın içinde saklanan kayıp cüzdanını 11 saniye içinde tespit edebilir!

Optik İllüzyon zeka testi: Sadece yüksek zeka sahibi kişiler kısa bir süre içinde bu optik İllüzyon testini çözebilir. İnsanların sadece %1'i, Adam'ın restoran resmine gizlenmiş kayıp cüzdanını 11 saniyede görebiliyor.

Bu viral optik illüzyon görüntüsü, çocukların beyin güçlerini test etmeleri için zor bir bulmaca olarak ortaya çıktı. Bu optik illüzyonda, bir erkek ve bir kadın restoranda görüşüyorlar. Ancak hesabın ödenmesi sırasında adam cüzdanını bir yerde kaybettiğini fark etti. Garson elinde fatura olan adama şüpheyle bakıyor. Adamın kız arkadaşı ona endişeyle bakıyor. Ama adamın cüzdanı restoranın içinde bir yerde saklı. Bulabilir misin?

1-003.jpg

RESTORANIN İÇİNDE SAKLANAN ADAM'IN KAYIP CÜZDANINI GÖREBİLİYOR MUSUNUZ?

Bu optik yanılsamanın en zor yanı, restoranın içinde saklanan adamın cüzdanını tespit etmektir. Bu görseldeki gizli cüzdanı insanların sadece %1'inin bulabildiği iddia edildi. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi bilmenin iyi bir yoludur.

Fiziksel, fizyolojik ve bilişsel illüzyonlar gibi birçok optik illüzyon türünü görmüş olmalısınız. Optik bir yanılsama, bir nesnenin veya çizimin veya beynin şeyleri algılama biçimine meydan okuyan insanların zihin büken, derinden büyüleyici, şekil değiştiren bir görüntüsüdür. Böyle akıllıca bir örnek, bir adamın cüzdanının restoranın içinde bir yerde saklandığı resimde görülebilir.

ZEKA BULMACASI CEVABINI MERAK EDİYOR MUSUNUZ?

Bu optik illüzyon resmine yakından bakın. Restoranın içindeki gizli cüzdanı bulmaya çalışın. İlk başta kaybolan cüzdanı bulmak çok zor görünebilir. Ama resme dikkatli bakarsanız, adamın cüzdanının sevgilisinin arkasına gizlendiğini göreceksiniz. Cüzdan, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kadının saçının arkasına saklanıyor.

2-001.jpg

Araştırmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu gösteriyor. Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair her zaman büyüleyici bir fikir verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Söyleyin bize, bu optik illüzyon görüntüsünün içinde adamın kayıp cüzdanını gördünüz mü?


Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN