Serenay Sarıkaya'ya saldıran şahsın hastane raporu ortaya çıktı

Serenay Sarıkaya'ya saldıran şahsın hastane raporu ortaya çıktı

Oyuncu Serenay Sarıkaya, geçtiğimiz ay aracına saldırıda bulunan Tayfur Demirtaş isimli şahıstan şikayetçi olmuştu. Şikayetin ardından söz konusu kişi, ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde gözlem altına alınmıştı. Yaklaşık bir ay gözlem altında tutulan saldırganın hastane raporu açığa çıktı.

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, geçtiğimiz ay otomobiliyle Etiler’de bulunan evine doğru giderken saldırıya uğramıştı. Aracı, kendisine takıntılı olduğu öğrenilen saldırgan Tayfur Demirtaş tarafından tekmelenen oyuncunun şoförü ise durmak yerine direkt siteye giriş yapmıştı. Sarıkaya, olayın ardından Etiler Karakolu’na gidip şikayette bulunmuştu. Saldırıda bulunan şahsın, Sarıkaya’yı sürekli adım adım takip edip, taciz ettiği öğrenilmişti.

Olayın ardından Serenay Sarıkaya avukatı İsmail Filiz aracılığıyla mahkemeye başvurarak Demirtaş hakkında koruma talebinde bulunmuştu. Talebi değerlendiren mahkeme, saldırganın iki ay süreyle uzaklaştırma almasına karar vermişti.

'DIŞARI ÇIKAMAZ HALE GELDİM'

Sarıkaya, verdiği ifadede, “Bu şahsın beni ısrarlı bir şekilde takip etmesi, ölümle tehdit etmesi ve en sonunda ikametimin önüne gelip aracıma zarar vermesi can güvenliğim açısından beni çok tedirgin etmektedir. Şüphelinin beni takıntı haline getirdiğini düşünmekteyim. Şüpheli, psikolojimi altüst etti. Canıma kast etmesi düşüncesiyle iş hayatımın durmasına ve dışarı dahi çıkamaz hale gelmeme sebep olan şüpheliden şikayetçiyim” demişti.

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE DEĞİL

Güzel oyuncunun şikayette bulunmasının ardından söz konusu takıntılı hayran, emniyette verdiği ifadesinde Sarıkaya ile ruh eşi olduklarını belirterek "Allah katında onunla benim eş kılındığımızı hissediyor ve düşünüyorum" demişti.

İfadesinin ardından İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen saldırganın akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde gözlem altına alınmasına karar verilmişti. Yaklaşık bir ay gözlem altında tutulan şüphelinin, akli dengesinin yerinde olmadığı tespit edildi.

DOSYA, UZLAŞTIRMA SAVCILIĞINA GÖNDERİLDİ

Bunun üzerine soruşturmaya bakan Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu, dosyanın Uzlaştırma Savcılığı'na gönderilmesine hükmetti. Serenay Sarıkaya'ya ile halen gözlem altında tutulan şüphelinin avukatına tebligat gönderilerek uzlaşmak isteyip istemediği sorulacak. Taraflar, uzlaşırsa dava açılmayacak.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN