X'lerin arasında 5 gizli Y harfi var! 11 saniyede bulanların IQ seviyesi en az 160 çıkıyor!

X'lerin arasında 5 gizli Y harfi var! 11 saniyede bulanların IQ seviyesi en az 160 çıkıyor!

Zeka testi: Bu akıl bulmacasında, resimdeki X alfabesi grubu arasında gizlenmiş 5 Y'yi belirlemeye çalışın. Sadece yüksek IQ'lu insanlar 11 saniyede 5 gizli Y'yi görebilir!

Bu zeka oyunu, gözlem becerilerinizle birlikte zeka seviyenizi test etmenize yardımcı olacaktır. Bu IQ testi, Zeka Bölümünüzü öğrenmenin eğlenceli bir yoludur. Bu beyin bulmacalarını çözerken, mantıksal akıl yürütme becerilerini kullanarak sorunu taramanız ve cevaba ulaşmanız gerekir. Zeka oyunları, bu eğlenceli oyunlar yaratıcı düşünme ile çözüldüğü için basit bir bilmeceyi daha ilginç hale getirir. Cevap hemen önünüzde olmayacağı için çözüme ulaşmak için biraz farklı düşünmeniz gerekiyor. Bu yüzden, resimdeki 'X' alfabe grubu arasında 5 gizli Y'yi bulmanız gereken ilginç bir zeka oyunu bulduk.

1-017.jpg

RESİMDEKİ 5 GİZLİ Y HARFİNİ BULABİLİR MİSİN?

Yukarıdaki resimde, 'X' alfabesinin grubu arasında gizli Y'leri bulmanız gerekiyor. Uyanık bir zihin 11 saniye içinde 5 Y'yi tanımlayabilir. Cevap oldukça zor olduğu için soruyu cevaplamadan önce resme dikkatlice bakmanız gerekmektedir. Bir uyarı olarak, bu zeka oyununun cevapları sorunun hemen altında verilmiştir, bu yüzden fazla ileri kaydırıp hile yapmadığınızdan emin olun.

GİZLİ HARFLERİ BULDUN MU?

Bazı bulmacalar mutlaka matematik becerileri veya yanal düşünme gerektirmez, ancak gözlem becerilerinizin basit bir testidir. Bu bilmece zordu ama çözmek için daha az zaman ve beyin gücü gerektirdiğinden basitti. Ama cevabı birkaç saniye içinde bulduğunuzda kesinlikle harika hissettiriyor. Bu zeka oyunu, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi öğrenmenin iyi bir yoludur. Resimdeki 5 gizli Y harfini buldun mu?

ZEKA BULMACASI CEVABI

Bu beyin bulmacasında, 'Y' alfabesi arasında saklanan 5 Y'yi bulmanız gerekiyordu. X harfinden oluşan 13 satır ve 27 sütun vardır. 'X' harfi arasındaki beş Y'yi 11 saniye içinde bulmak için tüm satır ve sütunlara hızlıca bakmanız gerekir. Kolaylık olması için aşağıdaki resimde 5 Y'yi işaretledik:

2-007.jpg

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN